Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
zajęcia z mistrzem Matsuo
Autor Wiadomo¶æ
tarnawczyk1

Do³±czy³: 02 Lis 2007
Posty: 7
Wys³any: 2007-11-02, 12:37   zajÄ™cia z mistrzem Matsuo

Witam!
Jesteśmy po pierwszym treningu z mistrzem Matsuo i mam pewne spostrzeżenia. Zauważyłam, że jest bardzo zróżnicowany poziom umiejętności adeptów (chodzi o dzieci).
Różnica ta była szczególnie widoczna podczas ćwiczeń w parach. Mój syn poczas ćwiczeń w parze koncentrował się na nauczeniu przeciwnika wykonania ćwiczenia (ponieważ przeciwnik był "zielony") a nie na tym, co było istotne na tym treningu, czyli uwagach mistrza Matsuo i szlifowaniem prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Po rozmowie z synem po treningu wywnioskowałam, że jest nim trochę rozczarowany, bo nie mógł rzetelnie poćwiczyć i udoskonalić tego, co już umie.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-11-03, 09:08   

Kacper uczy się szybciej od innych dzieci i może czuć niedosyt jednakże pomoc w nauce techniki dla innego adepta jest również nauką samego siebie, a co najważniejsze taki student wypracowuje prestiż wśród swojej grupy.
Myślę , że syn będzie bardziej zadowolony z treningów w Mierzęcicach ponieważ będzie on tylko dla adeptów tego Dojo.

Oss 8-)
 
 
morgan

Do³±czy³: 21 Lis 2007
Posty: 4
Sk±d: radzionków
Wys³any: 2007-11-24, 20:16   

Szczerze powiem że nie kojarzę Kacpra , ale jeśli jego mama twierdzi że Kacper ćwiczył z kimś zielonym to oznacza że Kacper jest dojrzałym . Byłem obecny na wszystkich treningach senseia i nikogo dojrzałego nie zauważyłem w grupie dzieci , wszyscy zieloni .
Więc proszę nie mieć pretensji do kogoś że jest mniej lub więcej zielony . Możliwe że Kacper do innego ćwiczącego jest też przeszkodą w podnoszeniu poziomu i doskonaleniu poznanych technik .
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-11-24, 21:14   

Kacper trenuje w Mierzęcicach, a Morgan (choć nie wiem kim jesteś) w Tarnowskich Górach sądzę to po pochodzeniu z Radzionkowa ;) .
Podczas treningów w Mierzęciacach z Sense`m obecne były tylko dzieci z tamtego Dojo z racji jego wielkości.
Nie chcę się wypowiadać za rodziców Kacpra ale chyba nie chodziło dosłownie o zieloność ... co do Kacpra mogę powiedzieć, że jego zaangażowanie jest powyżej średniego co przynosi efekty.

Przepraszam jeżeli odpowiedziałem za kogoś ... cieszę się, że kolejny rodzic bierze udział w dyskusji.

Oss 8-)
 
 
tarnawczyk1

Do³±czy³: 02 Lis 2007
Posty: 7
Wys³any: 2007-11-26, 11:13   

Gwoli wyjaśnienia.
Morgan, żle zrozumiałeś moją wypowiedż. Do nikogo nie miałam pretensji ani też nie było moim celem kogokolwiek urazić.
Jako obserwator wyraziłam na tym forum jedynie moje (może nieobiektywne) spostrzeżenie , robiąc to trochę nieporadnie i niefachowo.
Szczerze mówiąc, żałuję tego teraz....... Chyba lepiej jest tylko czytać a nie pisać.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-11-26, 11:20   

Świat należy do odważnych ... ;)
Proszę aby żaden z rodziców nie rezygnował z pisania :-( tak długo czekałem żebyście się zaangażowali w forum......

Oss 8-)
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-11-27, 19:05   

Ja np.widze różnice między dziećmi które dłużej ćwiczą a które krócej.
Morgan ja bym tego nie nazwał w ten sposób że wszystkie są zielone, bo te dzieci maja dużo energi i radości w sobie i na dojo to widać.
No chyba że ty w wieku kilku lat miałeś umysł Einstein`a to wtedy chyle czoła.

Pozdrawiam wszystkich rodziców oraz ich maluchy.

Oss.
 
 
 
morgan

Do³±czy³: 21 Lis 2007
Posty: 4
Sk±d: radzionków
Wys³any: 2007-11-27, 22:05   

Napisałem że wszystkie dzieci są zielone w tym sensie że nie rozumieją aikido i muszą zacząć zrozumieć wtedy będą dojrzewać . Ale żeby zrozumieć trzeba maksymalnego skupienia w dojo i słuchania instruktora i tego brakuje naszym dzieciakom.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-11-27, 22:12   

To prawda, z którą trudno się nie zgodzić.
Ale - choć im tego nie powiem- to w końcu dzieci i mają swoje prawa, a ja jeszcze duży zapas cierpliwości choć często pokrzykuje :lol: :lol: :lol:

Oss 8-)
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2008-01-18, 23:05   

Zgadzam siÄ™ z Sebastianem.To prawda.
Ale czy musimy wymagać od 5-cio czy 6-cio latka aby zachowywał się jak dojrzała osoba.
Takie dzieci tracą radość z dzieciństwa.
Zwróć uwagę Morgan że nawet 16-to czy 18-to latki szukają nadal swojej ścieżki nie zawsze zachowują się dojrzale bądź poważnie.
 
 
 
jessicasmith

Do³±czy³a: 02 Sie 2013
Posty: 1
Sk±d: london
Wys³any: 2013-08-02, 06:45   

Zgadzam siÄ™ z Sebastianem.To prawda.
Ale czy musimy wymagać od 5-cio czy 6-cio latka aby zachowywał się jak dojrzała osoba.
Takie dzieci tracą radość z dzieciństwa.
Zwróć uwagę Morgan że nawet 16-to czy 18-to latki szukają nadal swojej ścieżki nie zawsze zachowują się dojrzale bądź poważnie.



please in English?? :(
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN