Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Legendarni mistrzowie wschodnich sztuk walk
Autor Wiadomo¶æ
Stecu114

Do³±czy³: 07 Gru 2010
Posty: 11
Sk±d: NakÅ‚o ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2011-02-09, 10:48   

jak dla mnie najlepszym mistrzem był Yip Man mistrz stylu Wing Chun .Yip Man urodził się w roku 1894. Pochodził z jednego z najbogatszych rodów w Foshan. Był szesnastym i ostatnim uczniem Chan Wah Shuna.Yip Man początkowo nie przewidywał nauczania stylu Wing Chun. W roku 1952 na skutek problemów finansowych przyjął kilku uczniów po 40 latach nauki własnej. Został spadkobiercą stylu. W okresie prowadzenia szkoły nauczał jedynie kilkunastu uczniów, wyłącznie Chińczyków. Pierwszymi uczniami byli między innymi Leung Sheung, Lok Yiu, Chu Shong-tin i Wong Shun Leung. W roku 1968 wycofał się z nauczania.Wiele źródeł podaje, że jednym z najsłynniejszych uczniów Yip Mana był Bruce Lee, ale część badaczy wątpi w prawdziwość tego twierdzenia. Jak w wielu innych szkołach walki, nauczaniem młodszych adeptów zajmowali się z reguły najstarsi uczniowie mistrza, a ten jedynie od czasu do czasu udzielał dodatkowych wskazówek.Zmarł 2 grudnia 1972r na raka gardła.
Jak najbardziej polecam film biograficzny ,,Yip Man'' który opowiada własnie o nim ;)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2011-02-09, 11:42   

Stecu114 napisa³/a:

Jak najbardziej polecam film biograficzny ,,Yip Man'' który opowiada własnie o nim ;)


A można go znaleźć gdzieś w sieci ? może wrzucisz jakiś link .

Oss 8-)
 
 
Stecu114

Do³±czy³: 07 Gru 2010
Posty: 11
Sk±d: NakÅ‚o ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2011-02-10, 16:54   

http://zalukaj.pl/zalukaj..._man_2008_.html

polecam też częśc drugą - życzę miłego oglądania
 
 
Martinseva
Obi-Wan


Do³±czy³: 21 Mar 2010
Posty: 54
Sk±d: ZagÅ‚Ä™bie
Wys³any: 2011-02-11, 17:27   

Jeżeli chodzi o "YIP MAN" to powiem że bardzo fajny film, a gdyby ktoś chciał torrenta (wersja z lektorem) albo gotowca wypalonego na płycie to służę, i dowóz do Mierzęcic też zapewniam.
 
 
 
lakisgd
lakisgd

Do³±czy³: 08 Lis 2012
Posty: 4
Sk±d: GdaÅ„sk
Wys³any: 2012-11-08, 19:09   Który z mistrzów jest najwiÄ™kszy ?

Moim zdaniem nie ma takiego - uzasadnienie każda szkoła ma swoich mistrzów dlatego aikido bez karate czy też kung-fu jest mało przydatne. Ponadto a mam doświadczenie bo w wieku 7 lat zacząłem trenować judo potem w wieku 15 lat karate a na koniec nie napiszę wieku aikido. Każdy może być wielki w czymś co czuję i choć uwielbiam aikido to zbyt długi okres trenowania karate uniemożliwia mi być dobrym w aikido gdyby było odwrotnie to być może ... Uważam, że w dzisiejszych czasach szukać mistrza to szukać siebie samego. Dla europejczyków chyba pozostaje Krav-Maga. A jeszcze jedno założyciele a tylko ich szkoły trenowałem mieli uczniów, którzy udoskonalili sztukę, którą zaczerpneli od swoich mistrzów. Jako ciekawostkę podam, iż trenowałem u mistrzów świata i europy Judo aikido najwyższy stopień jak na tamte czasy 5 dan ale za największego mistrza i trenere uważam Fume bez tytułu mistrza ale człowieka podobnego do Bruca Lee rozumiejącego znaleźenie własnej drogi. Z trzech mistrzów budo na pierwszym miejscu Ueshiba drugi Funakoshi a trzeci Kano ale nigdy o ile mi wiadomo nie powstał pomysł walki różnych stylów walki wśród największych - próbują robić to naśladowcy często nie najwyższego lotu co nie daje wiarygodnych wyników. Konkluzja każda sztuka ma swoje zalety warto je uzupełniać o własną sztukę bez antagonizmów-uprzedzeń. [/b]
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2012-11-08, 23:29   Re: Który z mistrzów jest najwiÄ™kszy ?

Przede wszystkim witaj na forum drogi lakisgd.

Rozumiem , że odpowiadasz na temat , który z mistrzów jest największy, a gdzie znalazłeś ten temat ?
Powiem szczerze , że musiałem przeczytać kilka razy twój wpis aby zrozumieć co tak naprawdę chciałeś przekazać.
Widzisz porównywanie "który mistrz był najlepszy ?" jest tym samym co odwieczne pytanie laików jak np: czy karateka pokonałby judokę lub na odwrót.
Wygrywa człowiek dzięki efektom swojego zaangażowania w poznawanie danej sztuki walki , a nie ona sama. Więc chyba nie we wszystkim się zgadzamy.

A z innej strony to ciekawi mnie dlaczego zacząłeś swój pierwszy post od przedstawienia swojej drogi budo ...?
Albo się przechwalasz , albo z góry założyłeś , że uznamy cię za mało wiarygodną osobę i stąd ta krótka historia, a to by było wielce niesprawiedliwe osądzanie naszych forumowiczów jako grupę osób, która odrzuca innych.
Albo rzeczywiście masz duże doświadczenie, którego się nie wstydzisz ale jeżeli tak to dlaczego nie możesz podać jak długo trenowałeś/ujesz Aikido ?

A odpowiadając na twój temat to największy z trójki był Jigoro Kano bo chyba o całe 4cm od jednego i aż 9cm od drugiego :)

Oss 8-)
 
 
michalm


Do³±czy³: 05 Pa¼ 2008
Posty: 478
Sk±d: Siemonia
Wys³any: 2012-11-09, 08:26   

To kolejna próba porównywania jabłek, śliwek, i gruszek.
Tacy mistrzowie gdyby się spotkali w rzeczywistości to siedliby przy stole wypili herbatę (bezalkoholową) przyjemnie pogawędzili i mieli totalnie gdzieś nasze zastanawiania który jest lepszy.
To co napisałem jest sensowne jeśli chodzi o sztuki walki. Sporty walki to już zupełnie inna sprawa, ale tam tłuką się uczniowie.

PS Fajnie, że ktoś ruszył taki stary temat.
 
 
lakisgd
lakisgd

Do³±czy³: 08 Lis 2012
Posty: 4
Sk±d: GdaÅ„sk
Wys³any: 2012-11-09, 10:07   Re: Który z mistrzów jest najwiÄ™kszy ?

To mnie sprowokowało do napisania http://www.cda.pl/video/2...-mistrza-Aikido
Ponieważ mój post jak zauważyłeś był pierwszy i to chyba pierwszy w moim życiu stąd parę słów o mnie już tego błędu nie popełnie. Podoba mi się konkluzja wzrostowa. Dodam mały wielki człowiek według tej definicji to największy był Funakoshi /152 cm/ drugi Ueshiba /158 cm/ trzeci Kano /165 cm/ :lol: Michalm chyba najlepiej zrozumiał intencję moją i podpisuję się pod jego wnioskami.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2012-11-09, 10:34   Re: Który z mistrzów jest najwiÄ™kszy ?

lakisgd napisa³/a:
To mnie sprowokowało do napisania http://www.cda.pl/video/2...-mistrza-Aikido

To jest bardzo niefortunny podpis filmu.
Gość w hakamie dlaczego autor uznał od razu , że to mistrz Aikido ? Równie dobrze według wielu polskich szkół Aikikai mógł mieć nawet 3 kyu. Widać wyraźnie , że brak mu jakiegokolwiek doświadczenia w walkach i nie wie co robić jak uke się nie podkłada ;)
Nie przejmowałbym się lakisgd tak tym filmikiem.

Oss 8-)
 
 
lakisgd
lakisgd

Do³±czy³: 08 Lis 2012
Posty: 4
Sk±d: GdaÅ„sk
Wys³any: 2012-11-09, 17:43   

Film ten nie oddaje umiejętności mistrza szukałem chociażby archiwalnych filmów nie znalazłem. Mam setki filmów sztuk walk - głównie Aikido. Osensei choć jakość taka sobie jednak można powiedzieć, iż to na pewno nie tylko legenda.
 
 
lakisgd
lakisgd

Do³±czy³: 08 Lis 2012
Posty: 4
Sk±d: GdaÅ„sk
Wys³any: 2012-11-09, 20:17   Re: Który z mistrzów jest najwiÄ™kszy ?

Timing to klucz do mistrzostwa a może nie ? Ktoś może odpowie plus wiedzieć co z tym zrobić jedni się z tym rodzą inni się uczą a inni nie dochodzą. Moim zdaniem to siła dlatego atak jest wrogiem atakującego jest dość czasu aby odreagować i tu trening potrzebny jest aby wyzwolić w sobie na akcję reakcję a po wielu latach takiego treningu jest to automatyczne bez udziału umysłu w dzisiejsym rozumienium.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN