Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Japonia / Kamakura 2011
Autor Wiadomo
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2011-05-18, 07:26   Japonia / Kamakura 2011

Postaram się na bieżąco opisywać wam jak jest ;)

Na razie pierwsza fotka z Yokohamy


Wieczorem postaram się opisać coś więcej i może jakie kolejne fotki.
Teraz muszę się odświeżyć i lecę na trening. Dziś 4h z Yoshioka Sensei :-D

Oss 8-)
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2011-05-18, 08:16   

Dotarłeś!!
Długa podróż?
 
 
Agnieszka
Agnieszka


Doczya: 03 Lip 2009
Posty: 156
Skd: Poręba
Wysany: 2011-05-18, 18:23   

Bardzo byłabym ciekawa paru fotek z treningu.
Chyba że to nietakt...
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2011-05-19, 01:49   

Właśnie wstałem jest 9.30. I nie ma z kim pogadać :-/ Chyba nie śpicie ! ! ! :)
Podróż trwała łącznie 28 h , a po przylocie obiad z Ishiguro Sensei , potem meldunek w hotelu, a potem na trening. Więc to pierwszy mój sen od 39h :!: :lol:

ale po kolei. W Londynie zamówiłem coś do żarcia i dostałem o takie


Michał wie jak nie lubię jeść żarcia , które ścieka po buzi ale jak zobaczyłem gostka to zrozumiałem , że on ma sie gorzej :)


Wiele było pytań o samolocik ;) więc specjalnie dla was zrobiłem mu kilka fotek.
Tak o osbie wygląga

A tu silniczek i skrzydełko i ludziki


Tak wyglada linia brzegowa Japonii

a tak ja po 12 godzinach lotu


Jeżeli chodzi o trening to nie ma nic niestosownego w prośbie o fotki tyle tylko , że za bardzo to ich nie ma bo nie miał kto robić tych fotek. Ale wrzucam grupowe i z Yoshioka Sensei, który zdjął hakamę i trenował prze 2 h ze mną w parze.



To tyle z wczoraj, a dziś spędzam cały dzień z Matsuo Sensei na wycieczce.
A jak tam treningi ?

Oss 8-)
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2011-05-19, 07:24   

Poręba i Mierzęcice OK tylko strasznie mało ludzi na treningach
W mierzęcicach praktycznie trening dla brązowych pasków
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2011-05-19, 10:00   

W tarnowskich górach ok. Żuczków dawno tylu nie było. Na treningu dorosłych też sporo osób... No i praca u podstaw, czyli techniki egzaminacyjne :)

Fantastycznie Sensei... następnym razem jadę z Tobą :) Czekamy na dalszą relacje...
 
 
lafemka

Doczya: 15 Lip 2007
Posty: 386
Skd: polska
Wysany: 2011-05-19, 11:50   

Po rozmowie konferencyjnej na skype z Senseiem i Senpai Anią K. potwierdzam, że Sensei ma się dobrze :)
i tak samo dobrze wygląda :-P (chyba się wyspał :-)

Zapraszam w imieniu Senseia wszystkich z grupy zaawansowanej na treningi.
Informacja dla tych co zapomnieli: wtorek i czwartek TG :)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2011-05-19, 15:43   

Cieszę się , że w środę w TG była tak duża frekwencja i martwię się tym , że na innych treningach jest mała. Przed moim wyjazdem na wszystkich treningach była połowa osób z poszczególnych grup. Proszę wszystkich o udział w treningach tym bardziej teraz gdy instruktorzy przygotowują was do egzaminów.

Kolejny dzień to jedyny dzień bez treningów :cry: ale za to wycieczka i zakupy :)

Może to zabrzmi dziwnie ale dziś spędziłem cały dzień z Matsuo Sensei , który zabrał mnie na romantyczny obiad we dwoje ;)

A to było tak......

Po przywitaniu poszliśmy na małe co nie co

ja się śmieję bo Sensei jak zwykle zamówił od wejścia piwko dla siebie (typowy japanis saiz) i dwa dla mnie (porando stajl) :shock:

Potem po krótkim spacerze Sensei zabrał mnie na wycieczkę , którą rezerwował dzień wcześniej



Morska Róża - świetne miejsce dla "zakochanych". Podczas całej wycieczki dwie pary dostały torta na jakąś rocznicę ze świeczkami :-D
Tylko my z Sensei przy winku

i wspaniałym obiedzie. Muszę wam przyznać , że bardzo mi smakowało , a po obiedzie poczułem coś czego dawno nie miałem :roll: Zaczęło mi się lekko kręcić i pomyślałem tak :
- rano na szybko dwa piwa z Sensei, teraz flaszka wina czyżbym był wstawiony ...? Rewelacja :lol:
Niestety te zawiania to z powodu okrętu, oceanu i kołysania :-(

Jak już minęliśmy ten most to było tak :

i tak

Jak na Tytaniku :lol: nie wieżycie ... to patrzcie

Po prostu żyć i czerpać pełna piersią co dostajemy od życia ;)
Ocean jest wwwielki i robi takie samo ważnienie.

Pamiętacie te miejsce ? Teraz tak ono wygląda z morza


Po powrocie Sensei wziął taryfę, która obwiozła , a raczej opłynęła z nami całe nabrzeże Yokohamy



Skończyliśmy na zakupach :)
Kiedyś wielu z was pytało jakie Sensei Matsuo ma hobby :) :) :) z cała pewnościa sa to shhaping i wydawanie pieniędzy ;)

Wieczorem poszedłem juz sam na kolacje do China Town i wróciłem do hotelu.

Jutro mam 4h treningu na dojo u Sensei Matsuo.

Pozdrawiam
Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2011-05-22, 06:28   

Ostatnie dwa dni były bardzo ciężkie i dopiero teraz mam więcej czasu.

W piątek kolejny trening w Aoba u Matsuo Sensei. Było bardzo fajnie tym bardziej, że było kilka osób z 4 i 5 Dan.

Po treningu restauracja


Sobota to Gashiku w Kamakura:


Naprawdę niesamowite miejsce

Podczas treningów nie miał kto robić zdjęć więc jest ich tylko kilka


Najlepsze jest to , że można trenować cały czas z Sensei`mi, Shihana`mi ;)
Sensei Matsuo tak jak mówił tak było. Byłem jedynym przybyszem z poza Japonii ponieważ wszyscy inni odwołali swoje wizyty ( wiecie dlaczego :) ) i każdy chciał ze mną trenować. Zdobyłem wielkie uznanie i szacunek uczestnicząc w Gashiku mimo wszystko.
6-ciu Sensei demonstrując techniki wybierało mnie jako uke , a Ishiguro Sensei zrobił hardkor i zostawił mi pamiątki :)


te zdjęcia zostały zrobione w łaźni więc już nie krwawiłem :-D
Mam jeszcze kilka zadrapań i sińców ale było warto.

Potem obiadek

i kolejne treningi.
A na końcu sprzątanie doja


Na końcu pełno zdjęć grupowych. Jestem bardzo zadowolony pomimo , że ja uciekałem gdzieś do tyłu to byłem wołany na pierwszy plan obok najważniejszych osób w Seiseikai co jest dla mnie dużym wyróżnieniem, ponad to ażdy chciał zrobić sobie ze mną zdjęcie.





Wszystkie zdjęcia ważne ale to ostatnie dla mnie osobiście naj.... bo nie ważne z iloma i jakimi Sensei mam zdjęcia ważne jest , że mam z tym jednym ;)


Po Gashiku przeszliśmy w miejsce gdzie nie ma prohibicji poza główna bramę

widziałem już dużo różnie ubranych Japonek ale wciąż mnie zaskakują :)


To już impreza , która była proporcjonalna do całego seminarium


A to pierwsza z ofiar na imprezie :)


Naoka przesympatyczna dziewczyna



a tu Yoshioka Sensei mówi, że jak ktoś będzie chciał coś zrobić Sebastianowi to będzie miał z nim do czynienia ;)


Naprawę było fantastycznie.
Do hotelu wróciłem o 0.25 i padłem w opakowaniu :lol:
Powiem wam, że dla tego jednego dnia warto było przyjechać do Japonii , a przede mną jeszcze 4 dni treningów zanim wrócę.

Za oknem zbierają się ludzie na mecz 1 ligi bejsbola - nigdy nie widziałem takiego meczu chyba się wybiorę . Treningi mam dopiero wieczorem więc .....

Pozdrawiam wszystkich.

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2011-05-22, 16:32   

Na meczu nie byłem. Jak miałem już iść zaczęło mocno lać więc sobie pomyślałem , że pewnie bym kupił jedynie tani bilet więc nie pod dachem , więc bym se zmókł :cry:

Dziś odbył się specjalny trening dla mnie, na który Sensei zaprosił tylko 3 osoby.



A potem Chizoku i Matsuo Sense`s zabrali mnie na kolację do koreańskiej restauracji.

Dowiedziałem się , że koreańskie restauracje właśnie tym się charakteryzują, że mają ognisko w środku stołu gdzie się wszystko smaży samemu.



Jestem bardzo zmęczony. Idę spać , jutro kolejne treningi u Hoshi Sensei.

Oss 8-)
 
 
lafemka

Doczya: 15 Lip 2007
Posty: 386
Skd: polska
Wysany: 2011-05-23, 12:21   

:)
Zdjęcie Senseia Matsuo "Jak na Tytaniku..." jest WSPANIAŁE !
Sensei jakiego nie znamy. Nie, żebym nie widziała jak sie uśmiecha, wręcz przeciwnie...
ale taka radość pełną parą....
Bardzo mi się podoba.

Kolejna "perełka" to Sensei Matsuo w garniturze boso :)
BOSKIE !

Stwierdzam, że wogóle Senseiowie dobrze się tam bawią :-)
Szczególnie widać to po znakach pozostawionych na naszym Senseiu :-P
To mi nasuwa myśl, że musimy na treningach ćwiczyć "bardziej"
z takimi super efektami :shock: :)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2011-05-24, 09:18   

Zanim wstawię kilka kolejnych fotek muszę się podzielić nowymi wnioskami.

Najfajniejsza fucha w Japonii ... ? Bycie .... no właśnie jak to nazwać.
Stoi gość w mundurku przy przejściu dla pieszych z pałka , która mruga kolorami i gwizdkiem w ustach. Pałka w pozycji poziomej oznacza stój - tak samo jak na sygnalizacji świetlnej nad jego głową. Potem pałka idzie na dół , a światła się zmieniają na zielone. Gdy zaczynają mrugać gość zaczyna dmuchać w gwizdek w rytm jak mrugają - nadmieniam , że jest również sygnalizacja dźwiękowa.
Identyczni goście stoją przy każdym wjeździe i wyjeździe do parkingów.
Ale nie do przebicia jest gość z JR kolej , który stoi patrzy w lewo potem w prawo i gdy zamkną się drzwi i nikogo już nie ma tanecznym ruchem pełnym gracji robi z rączki pistolecik i wywija piruet żegnając pociąg. Udziela też informacji :-D

Najgorsza fucha .... stoi gość w mundurku 2 metry od ruchomych schodów i w godzinach szczytu jak ludzie nimi wyjeżdżają z metra powtarza jak maszyna ohayo gozaimast ciągle się kłaniając :-? Warto tu nadmienić , że pociągi o tej porze jeżdżą co 3-4 minut , a jedne schody obsługują kilka peronów więc gostek nawija tak non stop przez minimum 2-3 godzin.

Panowie w wieku od 18-30 lat - połowa z nich w Polsce uznana by była za gejów . Chodzą z torebkami jak Tinki-Winky , maja różowe parasolki, i stroje lub buty , które wyglądają na damskie. Albo nie wiedzą co to Drag Queen albo nie ma czegoś takiego jak przynależność kolorów lub rodzaju ubrań do jednej z płci.

Aha i jeszcze jedna fantastyczna sprawa.
Po chodnikach normalnie jeżdżą rowery i często bardzo szybko jednak nie widziałem jeszcze sytuacji, w której draiwer musiałby hamować lub ostro skręcić aby ominąć pieszego.
Ale mistrzostwo świata to jeden chłopaczek na oko 12 lat, jedzie na rowerze, łokciami trzyma kierownicę a w dłoniach jakieś play station i nawija na całego, a do tego jest po 21.00 więc już ciemno. Stanąłem i nie bardzo wiedziałem , w którą stronę uskoczyć , a chłopaczek nie odrywając wzroku od gry ominął mnie tak jakby zamiast niej miał tam jakiś symulator chodnikowy :)
Niesamowite :)

OK . Wczoraj byłem na treningu z Hoshi Sensei - trening był specjalnie da mnie. Cały czas trenował ze mną Sensei Hoshi. Ci , którzy widzieli książkę Hanshi wiedzą , że na 60% zdjęć jest właśnie on.


A tak wygląda stacja Minoki Center po 23.00


Dziś rano Ishiguro Sensei zabrał mnie do świątyni na ceremonie i uroczystość. Byłem pierwszą osoba z poza Japonii, która uczestniczyła w tej ceremonii i widziała świątynie od środka. raz na 12 lat na jeden tydzień jest otwierana święta figurka i w dniu dzisiejszym była ostatni raz pokazywana i została ponownie zamknięta na 12 lat. Wraz z jej zamknięciem wykonuję sie cała ceremonie i obrzędy. Oto kilka fotek z tej świątyni:





Tu ja i Sensei Shorinjin , a za nami owa figurka , która liczy sobie 850 lat

tutaj są wszyscy, którzy uczestniczyli w ceremonii. Stoimy na tle ołtarza , który nie jest publicznie udostępniany

A tu Sensi wykonuje ceremonię poświęcenia i wypisania "modłów" w moim Budo paszporcie dzieki czemu będę chroniony przed złymi duchami i moje Aikido stanie się jeszcze lepsze



Potem pojechaliśmy do Ippondo do Sensei Kumora 7dan Kendo na krótka lekcję jak w zeszłym roku.


Sensei jest przesympatyczny, a tym razem po treningu pokazał mi wiele swoich katan i mogłem je wziąć do ręki jak również sprawdzić - zostałem obdarzony zaufaniem to wielki honor i zaszczyt.

Ta katana pochodzi z edo i kosztuje bagatela 25 mln Yen czyli około 875 000 PLN.
Naprawdę dzisiaj miałem mnóstwo wrażeń , a dzień się jeszcze nie skończył. Niedługo jadę na trening do Matsuo Sensei.

W zeszłym roku narzekałem , że nie widziałem Policji tym razem jest jej wszędzie pełno


Zróbcie coś z tym wulkanem bo nie uśmiecha mi się koczować na jakimś lotnisku :-x

Przepraszam za literówki ale nie chce mi się poprawiać :-P

Oss 8-)

mod on//Poprawione literówki :) //mod off
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2011-05-24, 18:44   

Cytat:
Zróbcie coś z tym wulkanem bo nie uśmiecha mi się koczować na jakimś lotnisku

Przepraszam za literówki ale nie chce mi się poprawiać

Oss 8-)


Jak zwykle Sensei, wszystkim się zajmiemy :) Jako, że ja poprawiłem literówki, tak Piotrek zajmie się wulkanem (tzw. sprawiedliwy podział obowiązków :) )
 
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2011-05-25, 06:46   

O ja ... ale ogród :shock:
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2011-05-25, 07:18   

Niedobrze chłopaki, że nie zajęliście się jeszcze tym wulkanem .... :evil:

To z wczoraj


A to impreza pożegnalna dla mnie



Ale podczas przerwy w treningu Kanoko świetny gość 3 dan przebrał się i zagrał dla mnie pieśń na flecie. Takie typowe japońskie ..... jak w świątyni . Podobało mi się i byłem mile zdziwiony.

dziś ostatni trening w Tatebe. Jestem potwornie zmęczony i cieszę sie , że niedługo was zobaczę.

Oss 8-)
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN