Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
HAKAMA
Autor Wiadomo¶æ
Agnieszka
Agnieszka


Do³±czy³a: 03 Lip 2009
Posty: 156
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2009-12-24, 18:20   

Ech,świąteczne porządki;mycie okien,trzepanie dywanów,pranie gaci...
 
 
Hai Long Michał


Do³±czy³: 13 Lut 2011
Posty: 20
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2011-02-15, 19:44   

Fakt, pranie hakamy jest trudne.
 
 
muramasa
muramasa


Do³±czy³: 05 Maj 2010
Posty: 114
Sk±d: Zqabrze
Wys³any: 2011-02-23, 15:17   Hakama

Przepisane z mojej strony:Autor ja...
Dawno,dawno temu pewien internauta zadał mi pytanie co nam daje Hakama?
Otrzymał taka oto odpowiedż :
"Daje nam 2 do siły a 3 do prędkości"
Zgadzam się z tym w 100%. Hakama czasem sprawia,że wydaje się nam iż nasza pozycja jest silniejsza a nasza technika płynniejsza.Czasem podsyca nasze odczucia,że technika jest idealna no i ładnie wyglądamy :lol: .Nic bardziej błędnego.Zgodzę się z faktem,że maskuje ruchy naszych nóg przez co sami zapominamy o kontroli naszej pozycji.Osobiście polecam trening bez Hakamy by kontrola naszych błędów była non stop.(Gozo Shioda Sensei równiez to preferował na treningach dla instruktorów)Co powinni przemyśleć co niektórzy "misczowie"z pewnwej federacji "z brakiem witaminy D"... ;) Czasem daje nam poczucie "mocy i mistrzostwa"poprzez noszenie jej,ale tylko kończy się na poczuciu pozostawiając braki w technice oraz poczucie naszego egoizmu.Hakama symbolizuje stan rycerski-wojownika zwanego Samuraj czyli ten ,który służy.Niestety nie wszyscy są w stanie to pojąć i aspirują do nazywania siebie Samurajami...Dlatego używam jej tylko na pokazach i egzaminach nie licząc Shinkendo.
Hakama posiada 7 plisów -dwa z tyłu i 7 z przodu nie po to by ładnie wyglądać:
( tłumaczenie z innego żródła odmienne ale bardzo podobne)
1.JIN-życzliwosc, dobroć
2.Gi -honor
3.REI- etykieta,kurtuazja
4.CHI-inteligencja
5.SHIN-szczerość,uczciwość
6.CHU- lojalność
7.KOH- miłość,pietyzm pobożność
Jak widać Hakama to coś więcej niż dobry wygląd ,"miszczostwo" i egoizm -to niesie głębszy przekaz.Więc dla tego tak rzadko ja zakładam (wiadomo dla czego...)Więc czasem trochę skromności i szacunek do innych jak i odpowiednie dbanie o sama Hakamę nikomu jeszcze nie zaszkodziło, (dla tego wielkim zaszczytem jest złożenie nauczycielowi po zajęciach)odrobina zdrowego rozsądku ( nie tyczy się POPOLUPO :) :) :) )oraz pozytywnych wibracji między ludżmi.Śp. Soke E.W.J. Stratton powtarzał :"...Szybko Hakamę ściągniecie tak samo jak szybko założyliście jeśli pojmiecie co ona symbolizuje"...
Więc smi sobie opowiedzmy w myślach jaka to jest odpowiedzialność.
OSS!!!
:devil: :devil: :devil:
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN