Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kata w Shinkendo
Autor Wiadomo¶æ
tobepro


Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 25
Sk±d: Piekary ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2009-07-04, 09:44   Gunto Soho

Mam to! Tzn. znalazłem. W niektórych momentach nieco różni sie to od tego, co pokazywał Sensei Layos, ale generalnie to jest to :) .
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2009-08-22, 23:08   

Mam pytanie dotyczące maki uchi... Jaki jest sens w wykonywaniu maki uchi 180 stopni? Jest to bardzo ryzykowny manewr gdyż wymaga nagłej zmiany ciężaru z jednej nogi na drugą. Przy kirikaeshi 180 stopni również występuje ta zmiana, ale nie jest tak gwałtowna i pozwala nam na szybszą reakcję.
Początkowo myślałem, że przewaga maki uchi 180 stopni nad takim samym kirikaeshi leży w dystansie i możliwości szybszego wyprowadzenia ciosu. Lecz traci się to w obliczu próby złapania równowagi po zejściu...
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2009-08-23, 11:44   

Pamietaj , że każda sztuka walki to tak naprawdę walka , a nie jakieś schematy do nauczenia lub zapisania w zeszycie.
Które zejście ma większe znaczenie ... ? Jaki sens ma wykonywanie maki uchi 180 st ... ?
to źle zadane pytania.

W prawdziwej walce wszystko jest możliwe i przede wszystkim to się powinno stawiać jako priorytet ! Trzymając się schematów można dostać potężne uderzenie w ucho .... pomimo posiadanych umiejętności.

Jestem przekonany, że w niedługim czasie odnajdziesz zastosowanie 180 st maki uchi ;)

Oss 8-)
 
 
tobepro


Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 25
Sk±d: Piekary ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2009-08-23, 18:06   

Pytałem mojego instruktora, ale nie wie i również nie ma zapisane tego w zaszycie. Co to właściwie jest "MAKI UCHI 180 stopni"?
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2009-08-23, 18:44   

tobepro napisa³/a:
Pytałem mojego instruktora, ale nie wie i również nie ma zapisane tego w zaszycie. Co to właściwie jest "MAKI UCHI 180 stopni"?


Tylko w czym jest problem ? Nie wiecie co to maki uchi czy co to 180 st ?
Kamil nie pyta co to tylko doszukuje sie zastosowania .
Więc Tobepro naprawdę nie wiecie co to maki uchi ?

Oss 8-)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2009-08-23, 21:41   

Cytat:
Pytałem mojego instruktora, ale nie wie i również nie ma zapisane tego w zaszycie. Co to właściwie jest "MAKI UCHI 180 stopni"?


Inaczej 4 element Ipponadchi, tylko nie wykonany pod kÄ…tem 45 stopni, a 180 stopni.
Takim terminem posłużył się Sensei Roland Layos.

Cytat:
W prawdziwej walce wszystko jest możliwe i przede wszystkim to się powinno stawiać jako priorytet !


No i właśnie to sobie postawiłem jako priorytet. Dla mnie maki uchi 180 stopni jest maksymalnie niewygodne, a dużo prostszym wyjściem byłoby takie samo kirikaeshi.
Po prostu, kiedy wykonuje maki uchi 180 stopni to coś w moim ciele komunikuje, że coś jest nie tak. Że jest to mało logiczne. Może po prostu nie potrafię tego jeszcze?
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2009-08-24, 09:55   

Postaram ci się pomóc na następnym treningu.

Oss 8-)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2010-01-10, 21:56   

Podczas ostatnich treningów zauważyłem problem z moją prędkością podczas układów. Poświęciłem parę treningów na znalezienie źródła problemu. W końcu doszedłem do wniosku, że jest nim... środek ciężkości! Pytanie moje jest takie: co zrobić, aby przyspieszyć przenoszenie środka cięzkości? Teoretycznie mógłbym to osiągnąć poprzez uprzednie przygotowanie się do przeniesienia go przed kolejnym ruchem w układzie, ale sposób ma ten minus, ze za bardzo opiera się na zapamiętaniu układu, a za mało na naturalnych ruchach... (Wystarczy zmienić układ i już mogę zacząć się mylić). Testowałem ten sposób przy Goho Battoho Henka Ippome i niestety popełniłem przez to parę błędów.

Później zastanowiłem się nad tym, aby środek ciężkości trzymać jak najczęściej w środku pozycji (np. hasso kamae), jednak przy cięciu przenosimy go do przodu, co sprawia, że plan ten nie ma większego sensu (po co mi odpowiednia prędkość w ciągu układu, skoro przez to zaczynam ją tracic w najważniejszym punkcie?). Później pomyślałem o rozluźnionych nogach wykorzystując tą samą zasadę, którą Sensei dał mi przy okazji mojego pytnia o hiriki osae ni z aikido (znajduje się on w dziale Seiseikai Yoshinkan Aikido, w podtemacie "Waza"), jednak rozwiązanie to, choć niewątpliwie bardzo dobre, okazywało się ciężkie do wykonania z powodu mimowolnego napięcia mięśni w nogach...

Pytanie moje: Może ktoś z was ma podobny problem, a poradził sobie z nim, lub chociaż się nad nim zastanoiwł? Jeżeli nikt nic nie napisze to... cóż... Pozostaje mi tylko dalej obserwować Sensei'a :)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2010-01-11, 11:02   

Kamil Cz napisa³/a:
Podczas ostatnich treningów zauważyłem problem z moją prędkością ...
doszedłem do wniosku, że ... :
środek ciężkości ... przenoszenie środka cięzkości? ... przygotowanie się do przeniesienia ...
przed kolejnym ... za bardzo opiera się na zapamiętaniu ... mało naturalnych ruchach...
środek ciężkości trzymać jak najczęściej w środku ... przenosimy go do przodu ... nie ma sensu ...
odpowiednia prędkość ... zaczynam ją tracic ... rozluźnionych nogach...


Jeżeli myślisz o tym wszystkim w trakcie wykonywania układów lub innych technik to wcale sie nie dziwię, że tracisz prędkość.

Oss 8-)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN