Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Bokto
Autor Wiadomo¶æ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2009-11-25, 14:50   Bokto

Bokto to chińskie drzewo rosnące w linii prostej do góry.
Jest bardzo twarde i wytrzymałe jednak w przeciwieństwie do twardych bokkenów jak Hevi Masters lub Hevi Student , które są nienaturalnie utwardzane bokto pochłania siłę uderzenia przez co walka z partnerem podczas blokowania uderzeń staje się bardzo przyjemna dla nas. Drgania spowodowane blokami nie przenoszą się na nadgarstki , łokcie czy nawet barki.

Kolejną zaletą bokto jest jego niebywała wytrzymałość .
Podczas treningów tachi uchi bokkeny ulegają zniszczeniu i chociaż nie łamią się to ich struktura jest już na tyle zniszczona, że odchodzą od niego drzazgi. Taki bokken jest bardzo niebezpieczny ponieważ drzazga może uszkodzić naszą dłoń lub co gorsza odsłonięte części ciała naszego partnera z , którym trenujemy. Dlatego podczas kilku lat często kupujemy kilka bokkenów , których łączny koszt przekracza zakup jednego bokto.
Bokto z kolei są bardzo wytrzymałe rozmawiałem z osobami, które trenowały jednym bokto od 10 lat i nie było na nim większych śladów zniszczenia oraz w ogóle nie odchodziły drzazgi.

Kto raz miał w rękach bokto i walczył z partnerem wie o czym piszę.






Są to bokto od Sensei Rolanda , które sa tańsze niż te z Hombu.
Koszt jednej sztuki to 25 EUR (czyli około 110 zł)
Sensei Roland pozostawił mi 7 sztuk więc kto pierwszy ten lepszy !

Zachęcam

Oss 8-)
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2009-11-26, 14:47   

Jak sensei Roland był rok temu u nas to mocno się zastanawiałem czy wydać aż 25 euro... stwierdziłem że niech stracę i zobaczę co to to jest.
Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie tachi uchi bez bokto. Proszę państwa to jest R E W E L A C J A !!! Tak jak sensei Sebastian piszę idealnie pochłania wszelkie uderzenia, co do reszty zalet też ma rację. Teraz mogę powiedzieć że cena jest naprawdę mała w stosunku do tego jak fantastycznie się tym ćwiczy.

Mam, używam, i na nic innego nie zamienię... ADM gorąco poleca ! :)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN