Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zamknity przez: Sebastian ?liwi?ski
2012-04-02, 11:56
Seminaria z Walki Mieczem
Autor Wiadomo
Danuta


Doczya: 04 Sie 2007
Posty: 55
Skd: Kraków
Ostrzee:
 1/4/6
Wysany: 2008-11-07, 08:23   Seminaria z Walki Mieczem

Wszystkie osoby zainteresowane shinknendo zapraszam na seminarium 22-23 listopada.
Szczegóły na naszej stronie internetowej .
Pozdrawiam wszystkich adeptów Seimiekan.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2009-01-25, 21:48   

Z wielką przyjemnością informuję , że niedługo odwiedzi naszą szkołę i poprowadzi seminarium
Sensei Roland Layos





Przedstawiona cena nie dotyczy członków naszej szkoły.
Czy ktoś ma pytania ?

Oss 8-)
 
 
Lukic


Doczy: 21 Lip 2007
Posty: 217
Skd: Siewierz
Wysany: 2009-02-07, 20:26   

Witam Wszystkich

Dla wiadomości osób z poza Seimeikan informuje, że jestem osobą odpowiedzialną za ustalenie liczby uczestników seminarium.

Liczba uczestników jest ograniczona, a w pierwszej kolejności przyjmowane są zgłoszenia studentów z sekcji SYAP

Dane do kontaktowania się są zamieszczone na plakacie lub dzwonić proszę pod nr 508 129 671 email sempai.lukasz@seimeikan.pl
Wszelkie odpowiedzi dla osób z po za szkoły Seimeikan oraz osób nie współpracujących z nasząszkołą udzielane będą po 20 luty

Pozdrawiam
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2009-03-09, 14:11   

Już po seminarium ... chciałem wam podziękować za udział i pomoc w organizacji jesteście wspaniali , a najwspanialsze jest to , że mam zaszczyt być waszym Sensei i mam nadzieję również przyjacielem.
Dokładnie rok temu Seimeikan rozpoczęła treningi z mieczem.... powiedziałem sobie wtedy , że do roku muszę zrobić coś dla moich studentów. Minął rok i jesteście po pierwszym seminarium i pierwszych egzaminach co jest dla mnie wielkim szczęściem. Żałuję tylko , że nie wszyscy podeszli do swoich pierwszych egzaminów ale wierzę zarazem, że to wszystko jest przed nami.


Przede wszystkim
DOMO ARIGATO GOISAMASTA SENSEI ROLAND

Ps. Zapraszam do naszej fotogalerii już wkrótce.
A teraz coś świeżego



Oss 8-)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2009-03-10, 11:34   

Seminarium faktycznie było rewelacyjne :) Pamiętam jak Sensei Sebastian pierwszy raz wspominał o możliwości zrobienia seminarium (było to chyba pół roku temu). Po dokładnym dowiedzeniu się co i jak, przyznam się, bardzo mocno oczekiwałem na to wydarzenie (pomimo nieforunnych zrządzeń losu takich jak np. kontuzja barku). Ponadto, mając w pamięci bardzo dobre seminaria Aikido, wiedziałem że to również będzie prezentować wysoki poziom... I jak to zwykle z sekcją i Sensei Sebastianem bywa, nie zawiodłem się.

Przyznam, że z początku bałem się o liczbę uczestników, ale ta (mnie przynajmniej) bardzo pozytywnie zaskoczyła. Ponadto poziom bardzo wielu z nich znacząco przekraczał mój własny (z czego się bardzo cieszę bo to i szansa dla mnie by podnieść swoje umiejętności, upewnić się co do techniki, a także wyjść, z jakże błędnego założenia, że po Sensei'u to ja jestem najlepszy :) ). Mam szczerą nadzieję, że grupa Shinkendo z Ukrainy znowu nas odwiedzi ponieważ trenowało mi się z nimi rewelacyjnie(zwłaszcza z Sensei Vadymem), a Sensei Siergiej bardzo pomógł mi wielu technikach (mam nadzieję, że dobrze napisałem oba imiona, jeżeli nie, to bardzo proszę o poprawienie)

Niesamowitym człowiekiem jest także Sensei Roland Layos. Muszę przyznać, miałem przyjemność spędzić z nim trochę czasu i myślę że był to jak najbardziej czas bardzo dobrze spędzony. Sensei Roland, poza ogromnymi umiejętnościami (wystarczy raz zobaczyć jego cięcie w wpaść w kompleksy :) ) jest także zwykłą osobą, z którą można porozmawiać na przeróżne tematy, napić się itd. Nawet jak na kogoś krzyczy czy traktuje go ostrzej to robi to po to by taką osobę obudzić, a nie zdołować (ponadto na końcu treningu przeprosił za to, że czasem krzyczał i prosił abyśmy się więcej uśmiechali :) ). Nie wiem jak inni uczestnicy seminarium, ale ja z wielką niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie z Sensei Layosem.

Sensei Sebastian zahaczył temat egzaminów. Byłem jedną z osób podchodzących do egzaminów i powiem że takiego dużego stresu chyba jeszcze nie miałem (no, może gdy zdawałem egzamin teoretyczny z matematyki :) ). Ponadto do samego końca nie wiedzieliśmy co właściwie będzie na egzaminie, przez co nasz stres jeszcze bardziej się spotęgował. Na sczęście wszystko poszło dobrze, a Sensei Roland wykazał się dużą wyrozumiałością w stosunku do mnie (W pewnym momencie kazał wszystkim usiąść, mnie i koledze Darkowi z Bytomia kazał zrobic trzeci element z Ipponadachi. Zrobiliśmy, a Sensei co chwila wskazywał mi jakieś błędy. Myślałem, że serce wyrwie mi się z klatki piersiowej ze stresu :) )
Serdecznie gratuluję zaliczonych egzaminów wszystkim zdającym, a w szczególności Sensei'owi Sebastianowi! (A jeżeli ktokolwiek ma jakieś wątpliwości co do poziomu umiejętności Sensei Sebastiana, to pragnę powiedzieć, że Sensei Roland na treningu mówił, że, przy jednej z technik, jak robimy w do przodu to mamy patrzeć na niego, a jak do tyłu to mamy patrzeć na Sensei Sebastiana, bo ma bardzo dobrą technikę)

I tak, tym bardzo długim wywodem, zbliżam się do konkluzji... Jeżeli jesteś pasjonatem Shinkendo, a opuściłeś te seminarium możesz naprawdę żałować. Jeżeli nie umiesz pojąć co widzi banda ludzi w machaniu kijem w szerokich sukienkowatych spodniach, a chciałbyś to zrozumieć, nie gwarantuje że to seminarium by ci w tym pomogło. Ja osobiście, jako pasjonat Shinkendo, z całego serca cieszę się, że na nim byłem...

DOMO ARIGATO GOISAMASTA
wszystkim...
...za wszystko
 
 
 
Bokken
[Usunity]

Wysany: 2009-03-10, 18:39   

Wielkie podziękowania dla Seimeikan'u i dla Sensei'a Sebastiana za seminarium z Sensei'em Rolandem.
Wielkie DOMO
 
 
lafemka

Doczya: 15 Lip 2007
Posty: 386
Skd: polska
Wysany: 2009-03-20, 00:20   

Seminarium z Sensei'em Layos'em było dla mnie najlepszym seminarium, które przeżyłam :-)
.. może ze względu na egzamin (mój pierwszy :-) ...
Myśle jednak że miał na to wpływ sam Sensei oraz cała otoczka seminarium.
no i wszystkie te osoby, które w nim brały udział.
Bylo naprawde SUPER !

Przy okazji DOMO ARIGATO Sensei Sebastian.
:-)
Czekam z nieciepliwością na następne seminarium shinkendo :-)

pozdrowienia dla wszystkich :-)
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2009-04-19, 15:07   

Można stwierdzić że seminarium było dawno... ale ja mam raczej mało czasu więc lepiej teraz niż wcale, coś o nim napisać :)
Seminarium było niesamowite. Sensei Layosa widziałem tylko i wyłącznie na youtubie a to był pierwszy raz na żywo. Powiem tylko tyle... prawdziwy bushi. I to pod względem umiejętności ale też podejścia. W czasie seminarium nauczyłem się paru nowych rzeczy ale spojrzałem też inaczej na to co już umiem, więc mogę śmiało powiedzieć że było warto. Nie mogę nie wspomnieć o egzaminie. Bardzo fajny... Sensei Layos idealnie rozładowuję napięcie i zamiast denerwować się czerpiesz wielką przyjemność z egzaminu. Z drugiej strony ja czułem się przygotowany do egzaminu przez Sensei Sebastiana co też oczywiście miało wielkie znaczenie. Chciałbym w tym miejscu podziękować Sensei Sebastianowi za zorganizowanie tego świetnego seminarium a także za przygotowanie mnie do egzaminu... DOMO ARIGATO.
Chciałbym też podziękować Danusi Flash za pomoc w zdawaniu mojego egzaminu... Arigato :)
Aha no i oczywiście Tomkowi i Kamilowi wielki dzięki za pomoc w przygotowaniach seminarium... Arigato panowie koledzy :)

W skrócie... BYŁO REWELACYJNIE :) Następne seminarium z Sensei Layosem poproszę... BYLE SZYBKO :D
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2009-05-26, 20:57   

Kolejne seminarium miecza za nami i chociaż mogłem być tylko na jednym jego dniu, to był to czas jak najbardziej dobrze wykorzystany. Bardzo tylko przeszkadzał krotki czas treningu, ale nie znaczy to, że sam trening był nudny. Wręcz przeciwnie. Sensei Roland pokazał parę rzeczy, które na pewno przydadzą się każdemu shinkendoce, nie tylko temu zaawansowanemu, ale także temu początkującemu. Ponadto sam dostalem parę odpowiedzi na ciekawiące mnie kwestie związane z walką, którą to wiedzę na pewno wykorzystam na treningach :)

Na seminarium odbyły się także egzaminy (Głównie Santen, ale także Ichimonji, Jiho, a nawet Shiho). Ciekawe było to, że wszystko co było robione na tych egzaminach, było już robione u nas na treningach (nawet na Shiho! [czwarty stopień uczniowski]). Świadczy to o tym, że szkoła idzie w dobrą stronę :)
Oczywiście gratuluję zdanych egzaminów wszystkim, a zwłaszcza Bokkenowi, Piotrowi A (co miał najdłuższy w świecie egzamin :D ) i oczywiście Lukicowi.

Ponadto, dziękuję Danusi i Michałowi za organizacje tego seminarium. Dobra robota!

Teraz tylko do jesieni... :)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2009-07-06, 18:06   

W minionym tygodniu odbyło się seminarium z Kaiso Toshihiro Obata na Węgrzech .
Przedstawiam na świeżo kilka fotek.
Mniej oficjalne i dużo ciekawsze fotki również z Kaiso znajdziecie w Seimeikan Only.
Jestem pewny, że ADM do tygodnia uzupełni galerię.

Tak wygląda sala .... cisza i spokój do czasu....

Uczestnicy seminarium - rząd pierwszy

Uczestnicy seminarium - rząd drugi

Zaczyna się ...

Na dojo ciągle się coś działo , dużo ciągle się działo. Po każdym treningu każdy był mokry , a pogoda dodawała do tego swój udział




Tu mamy chyba wszystkich uczestników. W jednym rzędzie na ławce Kaiso kazał usiąść swoim instruktorom.

A tu już nasza reprezentacja


Jak wam się podoba ...?
A może macie jakieś pytania związane z tym seminarium ? jeżeli tak to pytajcie o wszystko.

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2009-11-04, 14:24   

Piątek 20 listopad
19.00 - 21.00 trening dla studentów Seimeikan

Sobota 21 listopada

10.00 do 11.30 1 trening

11.50 do 13.50 2 trening

17.00 do 19.00 3 trening

Niedziela 22 listopad

10.00 do 11.30 4 trening

11.50 do 13.50 5 trening

17.00 do 18.30 6 trening

18.30 egzaminy

Oss 8-)
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2009-11-20, 22:33   

Poprzedzone nadprogramowo długą rozgrzewką rozpoczęło się!!!!
Welcome to Poland Sensei Roland
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2009-11-21, 00:18   

Sensei Roland przybył bardzo późno tym razem.
Poprowadził krótki trening dla najbardziej wytrwałych .


A potem tradycyjnie kolacja w ....


Wszystko jest tak zorganizowane żeby kolejne dwa dni były rewelacyjne !

Oss 8-)
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2009-11-21, 00:47   

To musiała być niezła ta rozgrzewka bo wszyscy mają jakieś takie zmęczone miny ;)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2009-11-23, 13:47   

Już po ...
Było to chyba najlepsze z dotychczasowych seminariów Shinkendo w Polsce.
Sensei Roladn był bardzo zadowolony.

Proszę napiszcie swoje opinie dotyczące seminarium , technik , treningów organizacji na dojo jak i po treningach. Chciałbym znać wasze opinie i Roland również.








Oss 8-)
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN