Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przeżyłeś Trening ..? napisz coś
Autor Wiadomo¶æ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2009-07-11, 12:37   

Góralczyk Nguye napisa³/a:
Bardzo o nas,ćwiczących dbacie,ale naprawdę nic mi nie będzie,jak wyląduję na matach...!
Nguye bardzo często początkujący student po "załapaniu" jakiejś techniki czuje wielki przypływ energii . Doskonale to rozumiem bo nie urodziłem się Sensei`m. Jednak w takich momentach chęci najczęściej przerastają możliwości co może prowadzić do demotywacji po odbytych treningach. A mi zależy na tym aby moi studenci po treningach byli zadowoleni i chcieli więcej ;)

Góralczyk Nguye napisa³/a:
Aż mi wstyd,jednak trzeba więcej pokory...
Po tym wpisie widać , że mam rację. Ciesze się , że tak szybko wysuwasz takie wnioski to świadczy o
dojrzałości w sztukach walki , a to bardzo ważna i przydatna cecha...

Góralczyk Nguye napisa³/a:
... na moim dojo starszeństwem wydaje się ustępować jedynie Sensei.
Człowiek staje sie dojrzały i dorosły dopiero przeżywszy 50 lat swego życia, a po 60 latach jest w kwiecie wieku - wystarczy spojrzeć na Japończyków. Nguye nawet jak jesteśmy starsi od innych to wciąż jednak jesteśmy dziećmi :-> Poza tym w naszej szkole trenują osoby po 40-ce i jest ich wiele

Góralczyk Nguye napisa³/a:
Za to wybiegając z treningu,czułam się niesamowicie lekko...
Podoba mi się,zwłaszcza ,że łączy się z tym bliska mi budddyjska filozofia..
Cieszę się , że interesuje cię buddyjska kultura. Choć nie jest to kultura Japońska to wile wartości i cech mają wspólnych. Dlatego myślę, że spodoba ci się w naszej szkole , a po wizycie mojego nauczyciela i naszego mentora Shihana Matsuo będziesz wniebowzięta.

Góralczyk Nguye napisa³/a:
Za to umiejętnościami,ech...
Wszystko przychodzi z czasem . Cierpliwość i zaangażowanie to dwie cechy , które przynoszą bardzo duże korzyści.

Oss 8-)
 
 
Agnieszka
Agnieszka


Do³±czy³a: 03 Lip 2009
Posty: 156
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2009-08-29, 08:22   

Jak kiedyś pisałam,na Aikido trafiłam przypadkowo,ale teraz zdaję sobie sprawę,że miałam fuksa.Coraz bardziej się przekonuję,że ten typ walki?samoobrony?może pasować do mnie,o ile zdołam go bardziej opanować.Dlatego,że przy karate,kung fu,ju jittsu itd. musiałabym chyba zaczynać od robienia pompek,podciągania się na drążku,a tego ani jednej sztuki nie dam rady.Zapewne wszystko to nie zaszkodzi i w aikido,ale tu widzę siłę techniki i takiego ,,inteligentnego,,podejścia,co i tak bywa b. trudne dla mnie...
przeczytałam przy okazji swój poprzedni post i cieszę się,że nikt mi się nie dobrał do skóry po mojej uwadze odnośnie sukcesów w akcji.Rozumiem,że to uwagi merytoryczne,sama właściwie byłabym dumna,gdyby w słusznej sprawie udałoby mi spożytkować moje ewewntualne przyszłe umiejętności.Chociaż,mając faceta przy boku,pewnie nie musiałabym się fatygować :-D
Pozdrawiam,Aga.

[ Dodano: 2009-09-01, 22:07 ]
Po ostatnim treningu,przy kolacji,chciałam coś rzec a propos spaghetti,a przejęzyczyłam się i powiedziałam:Shinkendo.Potem zamiast słowa deser -wyszło mi śniadanie;tak i już,chyba sięzamyśliłam.Mój syn Michał to skomemtował,mamo ,chyba mózg ci się przewrócił na tym Akikido,no wiez przez te pady....

[ Dodano: 2009-11-18, 16:44 ]
Witam.
Po skończeniu państwowej edukacji z zadowoleniem stwierdziłam,że jeśli chodzi o wyczyny gimnastyczne,nikt mi już nie każe biegać na czas trzy razy wokół boiska,robić pompek,stać na rękach czy wymagać,by mój serw siatkowy przeszedł przez siatkę.I podciągać się na rękach.
Myliłam się.Patrycja lubi pompki,czy też podpory przy rozgrzewce;Sebastian ostatnio włączył elementy stania na rękach i gwiazdy.Co do tej ostatniej nie byłam do tej pory uprzedzona,okazało się,że jednak tu też nie zabłysnę...
Nie buntuję się,wręcz na filmach karate itp.adept zwykle zaczyna od sprzątania i intensywnych ćwiczeń,popieram i rozumiem celowość.Tylko ze smutkiem kontastuję,że rzeczy których nie dałam rady zrobić mając 17 lat,teraz tym bardziej mi ciężko,jak mam dwa razy tyle.
Nie piszę tego po to,aby ktoś rycersko zaprotestował:Nie martw się,Agnieszka,ważna jest tez technika...
...bo tu też akurat orłem nie jestem,chociaż jestem lepszej myśli niż na początku.
A.

[ Dodano: 2009-11-18, 17:18 ]
Od razu zaznaczam,że Aikido strasznie mi się podoba.Poza tym wierzę,że jak już bardziej złapię wiatr w żagle,będę w tym dobra:).Moja nadzieja w technice i szybkości.

To dodaję,gdyby po moich refleksjach zadać sobie pytanie: Jak tak narzeka,co tu u diabła robi...?
Serdecznie pozdrawiam.Czuję się trochę,jakbym pisała bloga.Agnieszka.

[ Dodano: 2010-04-07, 18:33 ]
Witam znowu,widzę,że to mój ulubiony kącik.
Wczorajszy trening naprawdę zostanie mi długo w pamięci.Myślałam,że tylko po pierwszym czułam się tak padnięta,podczas gdy mówiliście:Eee tam,lightowo było!Teraz rzeczywiście tych 20 padów nie robi na mnie wrażenia..!
Natomiast zrobiły,wczoraj,serie tenkanów i kajtenów!!!Dla mnie to był ciężki trening,podobał mi się,rzecz jasna,ale Sensei rzekł:To była lightowa wersja,w treningach na wyższe stopnie.....Sami wiecie.Ciekawe,czy dane będzie mi skorygować i to moje ostatnie wrażenie...?
A swoją drogą,nie rozumiem,po pewnym namyśle nad tą sprawą,jak mięsnie Senseia reagują na dzwięk z telewizora...Odruch bezwarunkowy...?
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN