Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Seminarium w Lesie
Autor Wiadomo
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2009-08-03, 22:44   Seminarium w Lesie

Witam

Od dawna obiecywane seminarium odbędzie się najprawdopodobniej 15 lub 16 sierpnia (sobota lub niedziela). Wcześniejsza data nie wzbudziła większego zainteresowania.
Proszę jak najszybciej o info kto ma ochotę zostać na noc po treningu tak żebym wiedział czy załatwiać noclegi czy nie.

Trening rozpoczniemy po południu po 14.00 , później ogłoszę dokładna godzinę.
Przypominam , że na końcu tniemy maty :-|

Oss 8-)
  
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2009-08-03, 22:53   

Data fajna, mi odpowiada... Nocleg tym bardziej :)
 
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2009-08-04, 09:38   

Niedziela pasuje, ale bez noclegu :-(
 
 
lafemka

Doczya: 15 Lip 2007
Posty: 386
Skd: polska
Wysany: 2009-08-05, 13:59   

Mnie pasuje 15 i 16 ty z noclegiem :-)
pozdrowienia
:)
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Doczy: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Skd: Gliwice
Wysany: 2009-08-11, 18:10   

Jestem jak najbardziej za, jeśli chodzi o treningi w lesie. Choćby i nawet bez noclegu, i tak frajda z tego całkiem spora zapewne będzie ^_^
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2009-08-12, 18:16   

Trening odbędzie się w tą sobotę 15 sierpnia gdzieś nieopodal Mierzęcic.
Zbiórka o 16.00 pod naszym Dojo w Mierzęcicach.

Potrzebujemy bardzo dużo butelek po napojach , które trzeba napełnić wodą tak aby każdy uczestnik treningu mógł spróbować cięć.
Osoby trenujące najdłużej będą cięły Tamashigiri Mugen Dachi
Będziemy mieli przygotowanych około 50 słupków dla was do cięcia.

Kto ma grill ? jeden duży lub dwa mniejsze. Błyskawicznie czekam na odpowiedź bo jeśli tak to każdy kupuje sobie wuszt i rzymła i po treningu będzie fajnie.

Co wy na to ?

Oss 8-)
 
 
Małgosia

Doczy: 07 Sie 2009
Posty: 1
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2009-08-12, 18:31   

Witam

jak trening odbędzie się u mnie w Nowym Chechle to grill przywiozę...nawet jeśli nie będę mogła uczestniczyć w treningu, muszę tylko znać dokładne miejsce ...ale dopytam o to w czwartek

pozdrawiam
Małgosia
:lol:
 
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2009-08-16, 05:54   

Domo arigato Sensei.
Wczorajszy trening to było coś wyjątkowego.
Takie coś działa jak dobrze zdany egzamin.
Dodaje nowego zapału do ćwiczeń.
Dla wielu z nas był to pierwszy kontakt z bronią.
I jak to zwykle bywa dowiedzieliśmy się czegoś nowego o sobie i innych ;)
 
 
GavieRu
Gosia


Doczya: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2009-08-18, 09:01   

Ja również jestem bardzo zadowolona z możliwości ponownego tnięcia butelek ostrymi narzędziami :) Nie potrafię znaleźć na You.Tube filmiku z zeszłego roku, i gdyby ktoś mógł mi pomóc będę wdzięczna. Chciałam sobie porównać moje cięcia i ogólnie przypomnieć jak to komu bejzbolowe odbicia wychodziły :) :) Było super i bardzo się cieszę, że maty również mogłam ciąć. Faktycznie robi się to zupełnie inaczej niż z butelkami. Oss
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2009-08-19, 21:48   

Na treningu zjawiło się prawie 30 osób.
Przygotowanie tak dużej ilości mat do cięcia , butelek , stojaków oraz transport tego to było duże wyzwanie. Na zdjęciach tego wszystkiego nie widać ale zostało przygotowanych 100 tatami zwykłych , 25 tatmi omote mugen dachi , ponad 100 butelek. Było 8 katan i jedno wakisashi (wszystkie katany z ATESTEM :) ) To wszystko trzeba było gdzieś zamoczyć więc część moczyła sie w domach inna część w czyimś basenie w czyimś ogródku. Na koniec załatwienie grilla i merytoryczne przygotowanie treningu. Reszta to już wy i wasze odczucia.

Chciałbym podziękować tym, którzy pomagali mi w przygotowaniach.
Ci z was , którzy nie mieli okazji ciąć katanami tatami omote - musicie wybaczyć.
Zakup tak dużej ilości mat do cięcia to ogromne koszty, które idą w setkach złoty te koszty pokryłem w całości ja i Sempai Piotr więc postanowiłem , że próby cięć należą się przede wszystkim tym z was , którzy trenują sumiennie od samego początku. Niech to będzie zachętą dla wszystkich - angażujcie się w treningi Shinkendo.

To tylko parę fotek z pośród chyba 400 - naprawdę wszystkie zdjęcia są tak dobre i fajne , że ciężko było wybrać więc nie gniewajcie się jak kogoś pominąłem .
JAK WAM SIĘ PODOBAJĄ ?








Kibol Seimeikan :)





To zdjęcie na okładkę ;)

ZGLISZCZA :)

Zdjęcie na tapetę ... jak sądzicie ?




45 cm średnicy !


Po cięciach nauka tradycyjnego czyszczenia i kontroli katany oraz nauka wiązania sageo


GRILLOWANKO I ŻAREŁKO :lol:


TERAZ WIECIE, ŻE CIĄĆ A UDERZAĆ TO ZUPEŁNIE CO INNEGO NIZ WYDAJE SIĘ JAK MACHA SIĘ BOKKENEM
Wielu z was jest lepszych technicznie od niektórych polskich instruktorów Shinkendo z kilku letnim stażem i nie piszę tego żeby kogoś obrazić tylko stwierdzam fakt.
Każdy po treningu może teraz sprawdzić na ile dobre są jego cięcia i może teraz sam określić swoje niedociągnięcia i weryfikować je. Taki trening i możliwość sprawdzenia swoich cięć daje wam ogromną przewagę nad innymi dojami i ich studentami.
Wykorzystajcie tą wiedzę .
Sensei

To kiedy robimy kolejny trening ?
Może zima ?
Oss 8-)
  
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2009-08-19, 22:36   

Nie będzie nic lepszego niż zgraja popaprańców z wielkim logiem Seimeikan na piersi, wśród białego puchu śnieżnego i kakofonii kiai, katanami wykonując cięcia na butelkach i matach. :)

Mi się bardzo podobało, choć momentami miałem obawy, że się nie uda. Na szczęście wszystko wyszło tak jak powinno.

Chciałbym podziękować Małgosi za to, że wsparła nas swoim ogródkiem i kawę (z mlekiem "smak gratis" :) ). Zwłaszcza, że stosunkowo nowe osoby na sekcji mają zawsze ten dziwny moment zastanowienia (przed udzieleniem wsparcia) "czy ja na pewno dobrze robię? Przecież, oni nawet normalni nie są... :) ". Wielkie Argiato.

Innym oczywiście też dziękuję, a zwłaszcza Piotrkowi, Tomkowi, Łukaszowi, Marcinowi...
I oczywiście: Domo Argiato Goizaimasta Sensei :) ... za wszystko...
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2010-07-10, 13:48   

Przedstawiam termin kolejnego seminarium w lesie
propozycja 31 lipiec 2010 r sobota

Proszę wszystkich zainteresowanych o jak najszybszą wypowiedź co do terminu.
Jeżeli do przyszłego czwartku nie będzie wielkich sprzeciwów to termin uznajemy za klepniety

Oss 8-)
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2010-07-10, 21:14   

Mi pasuje jak najbardziej ! :)
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2010-07-11, 12:10   

Dobry termin!!!
 
 
Yakoozaj
juggalo


Doczy: 15 Lip 2007
Posty: 222
Skd: z klawiatury
Wysany: 2010-07-11, 19:02   

a i ja może pojadę pomachać troszkę mieczem ;)
i w razie czego być może uda się załatwić basen do namoczenia mat jeśli będzie to potrzebne :-P
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN