Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Mały Wojownik
Autor Wiadomo¶æ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-07-16, 19:46   MaÅ‚y Wojownik

Witam serdecznie wszystkich rodziców naszych malusińskich i tych nieco większych Aikidoków.
Już dawno chciałem stworzyć coś takiego dzięki czemu każdy z rodziców mógłby wyrazić swoje zdanie, opinie na temat samej sztuki walki Aikido ale i przede wszystkim na temat swojego wojownika Aikido.
Być może wielu z was spotkało sie akurat z jakimś problemem na linii dziecko aikido, z którym poradziliście sobie. Być może pewna grupa z was z podobnym problemem nie potrafi sobie poradzić..... dlatego w tym temacie lub w innych, które mam nadzieję, że ktoś z rodziców założy - zadawajcie sobie pytania, znajdujcie rozwiązania. Bo wszystkim nam zależy aby nasze dzieci coś robiły , miały jakąś pasję w swoim życiu zamiast siedzieć całymi dniami na ławce przed blokiem. Aikido jest na to całą pewnością jednym z najlepszych sposobów.

Ale chętnie też usłyszałbym wasze opinie na temat samego prowadzenia treningów lub tego czy dzieci zmieniają swoje zachowania ponieważ trenują Aikido......

Ostatecznie dzieciaków we wszystkich naszych sekcjach jest około 60 , a więc mamy do czynienia z grupą 120 rodziców !!!!! Biorąc pod uwagę, że wiele dzieciaków jest "transportowanych" na zajęcia przez dziadków, babcie, siostry ,braci itd to myślę, że ze 120 osób dorosłych śmiało zrobi nam się jakieś 180 !!!!!!

Dla 180 ludzi myślę , że jak najbardziej warto założyć cały dział :-o
Teraz tylko wy musicie dalej podejmować temat pokazując, że trening waszych małych wojowników ma dla was znaczenie
:!:

Zachęcam Państwa do dyskusji 8-)
 
 
IzabelaM

Do³±czy³a: 17 Pa¼ 2007
Posty: 2
Wys³any: 2007-10-24, 10:12   

Witam wszystkich rodziców,

Jestem mamą Mateuszka dla którego zajęcia Aikido zaczęły się rok temu.
Gdybym miała ocenić jego postępy w nauce Aikido to muszę przyznać że jego zapał do ćwiczeń miewa wzloty i upadki (np. wakacje :evil: ) ale tak wogóle Mateusz nie wyobraża sobie tygodnia bez zajęć :lol: co innego zaangażowanie na zajęciach a z tym to juz bywa różnie :-> . W każdym razie komu opowiada w rodzinie jest dumny że uczy sie tych technik. Ale i są złe strony - nie dokońca rozumie celu tej nauki. Bywa tak że imponują mu chłopcy którzy sie biją i stra się skorzystać z wiedzy którą zdobył. I tu gorący ukłon w stronę Pana Sebastiana aby co jakis czas tłumaczył maluchom cel tej nauki.

Zachęcam rodziców do podzielenia się spostrzeżeniami z obserwacji swoich pociech na formum Mały wojownik.

IzabelaM
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-10-24, 14:58   

Cieszę się , że znalazł się pierwszy rodzić , który ruszył temat :-D

Bardzo dziękuję za wskazówkę jest ona dla mnie bardzo cenna i ważna. Zwrócę na to uwagę - dziękuje :oops:

Właśnie dlatego zależy mi na bardzo dużej aktywności rodziców na tym forum ponieważ bardzo często Państwo jesteście na treningu i obserwujecie nie tylko zachowanie swoich pociech ale i mnie jako osobę prowadzącą zajęcia. Dzięki temu możecie Państwo lepiej ocenić trening nie uczestnicząc w nim niż ja, będąc w samym jego centrum ! A takie wskazówki są dla mnie bardzo ważne bo jeżeli mogę coś poprawić w zajęciach to jest to dobre dla naszych dzieciaków. Oczywiście to nie musi oznaczać , że zaraz ze wszystkim będę się zgadzał ale sam fakt zwrócenia na coś uwagi jest sygnałem o ewentualnym problemie choć nie zawsze negatywnym...
Ponad to aby skutecznie uczyć młode umysły Aikido instruktor musiałby mieć z nimi dzienny kontakt i to wielogodzinny (tak jest w Japonii).
W Polskich realiach nie widzę takiej możliwości ale Państwa wypowiedzi i opis zachowań dzieciaków poza treningami Aikido -tak jak to zrobiła IzabelaM- jest dla mnie wystarczającymi wiadomościami i wskazówkami.

Dlatego jeszcze raz proszę o czynny udział naszych rodziców w tym temacie przede wszystkim ale i w innych na całym forum bo to fajna sprawa tak podyskutować :)

Oss 8-)
 
 
IzabelaM

Do³±czy³a: 17 Pa¼ 2007
Posty: 2
Wys³any: 2007-10-25, 13:36   

Witam,

Nie chodziło mi aby wychowywać dzieciaki ale wytłumaczyć im że Aikido to nie sztuka walki którą moga wykorzystywać do bójki w szkole. A kto inny jak nie ich trener w tej kwestii jest autorytetem.

[ Dodano: 2008-05-30, 08:34 ]
Witam,

Jestem pod wrażeniem wczorajszego treningu :) bardzo podobała mi sie dyscyplina wykonywanych ćwiczemń i pokazywanie adeptom ich błędów (mam nadzieję że Mateusz nie będzie ich teraz popełniał choć kto wie nieraz jednym uchem mu coś wlatuje a drugim wylatuje) . Mam nadzieję że teraz wszyscy wiedzą po co chodza na treningi i jak z nich maksymalnie czerpać wiedzę:) ;)

Pozdrawiam mama Mateusza
Iza
 
 
porandojin

Do³±czy³a: 26 Cze 2009
Posty: 25
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2009-06-26, 22:58   

Mnie się bardzo podoba, jak dzieciaki ćwiczą. Zawsze widać u nich ogromny zapał i coś, czego nam dorosłym często brakuje (radość z prostych rzeczy i dystans do samych siebie).

Dzieciaki nie tylko ćwiczą fizycznie, ale uczą się też samodyscypliny.

Ogromny plus także za to, że dzięki Aikido i Sensei Sebastianowi znalazł się doskonały sposób (i przyjemny dla dzieci), aby oderwać ich od komputera i telewizora.

Zachęcam wszystkich rodziców do uczęszczania na zajęcia dla dorosłych.

Pozdrawiam.
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN