Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
The Rank Of Shinkendo
Autor Wiadomo¶æ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2009-03-27, 12:14   

Postanowiłem ożywić temat po dość długiej przerwie.

Oto wymagania egzaminacyjne na pierwsze dwa stopnie.

Wymagania egzaminacyje sa podzielone według zakresu typu technik , w których dodatkowo mogą występować dwie Hosa. Hosa to dodtakowa technika z zakresu danego typu technik , którą zadaję się gdy podsatwową technike "ofiara" egzaminacyjna wykona źle, Druga Hosa to druga i ostatnia szansa.

ICHIMONJI

Reiho Kokoroe za-rei ; to-rei ; taijin-rei

Kamae goho-no-kamae

Chiburi jodan ; chudan ; gedan

Suburi ichi-no-tachi ; ichi-no-kesa
ichi-no-tachi zengo ; ichi-no-kesa zengo
Suburi Hosa 1 katana no toriatsukai ; reiho kokoroe
Suburi Hosa 2 tamashigiri suburi 1

Battoho goho battoho kichon-ichi

Tanrengata happogiri

Tachiuchi rokudo ichi ; ni ; san ; yon
ippon - dachi ipomme ; nihomme ; sampome

Taisabaki taisabaki ichi

Ashisabaki kagi ; juji ; masu
Ashisabaki Hosa 1 zengo sayu-ido ; zengo-tobi
Ashisabaki Hosa 2 ashi-diri



JIHO

Kamae happo-no-kamae

Suburi ichimonji suburi ; ichimonchi subiri kesa
Suburi Hosa 1 tamashigiri suburi 1

Battoho goho battoho kichon-ni

Tanrengata happogiri ura
Tanrengata Hosa 1 happogiri


Tachiuchi rokudo ichi ; ni ; san ; yon ; go ; roku
ippon - dachi ipomme ; nihomme ; sampome ; yonhome ; gohome ; ropome ; ;nanahohe
Tachiuci Hosa 1 makiuchi ; kirikaeshi
Tachiuci Hosa 2 uchitsuki kihon

Taisabaki taisabaki ni
Taisabaki Hosa 1 taisabaki ichi

Ashisabaki maemawari kaiten ; ushiromawari kaiten ; jushin ido


Tak bardzo o tym pisaliście więc proszę ...
Jednak to tylko lista pamiętajcie o tym !

Podczas ostatnich egzaminów adepci podchodzący do ichimonji mieli happo-no-kamae
A na jiho było dodatkowo kagamishi , shoden no kata , isonami
Bywa raczej tak , że oprócz listy egzaminator lubi zadać to czego nauczył na seminarium.

Moja rada jest taka :
Zawsze starajcie się zrozumieć technikę tak jak w każdej sztuce walki , a nie nauczyć jej .... To dwie różne rzeczy , które nie mają ze sobą nic wspólnego.

PS. Santen i Shiho nie zamieszczam bo to chyba na razie nie ma najmniejszego sensu.
Ktoś wcześniej napisał , że nawet jak mamy listę to nie umiemy większości nazw przyporządkować do technik....dla mnie wszystkie nazwy są mi dobrze znane i rozumiane.

Oss 8-)
 
 
michalm


Do³±czy³: 05 Pa¼ 2008
Posty: 478
Sk±d: Siemonia
Wys³any: 2009-03-28, 09:02   

No to mamy punkt zaczepienia.!!
Sabastian to ważne dla początkujących i od pewnego momentu motywujące.
Świadomość, że ma się w głowie już 50% a potem z czasem tych "%" :-P coraz więcej pomaga.
Do tej pory czułem się trochę jak korek na oceanie, a teraz brzegi się trochę zbliżyły i wiem, że to dopiero staw.
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2009-03-29, 18:08   

Na egzaminie na ichimonji robiliśmy również rusui (pisownia moja :) )
Przyznam, że teraz jestem dużo spokojniejszy jeżeli chodzi o kolejny egzamin z shinkendo (przynajmniej teraz wiem co na nim będzie i z czego musze się najbardziej przygotować). Najlepsze jednak jest to że, może pojawić się coś co było na seminarium... (czyli wciąż jest ten element niepewności :) ). Miejmy nadzieję, że te listy nie ulegną drastycznej zmianie :)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2009-03-29, 20:19   

Przykro mi , że nie znaleźliście sensu i powodu dlaczego nie przedstawiałem wymagań egzaminacyjnych wcześniej.

Piszecie , że teraz jak już wiecie jakie są wymagania to "jest światełko w tunelu ...." ja uważam , że to źle. A na dowód , że mam rację powiem tylko tyle :
- oczywiście , że baliście się egzaminu ale dzięki temu, że nie uczyłem was według jakiejś listy poszedł wam on rewelacyjnie i Sensei Roland był bardzo zadowolony i zdziwiony zarazem.
Jak sam napisałeś Rusui nie było ani na liście ani na seminarium. A jednak wykonaliście je wszyscy....

Najważniejsze jest w nauce sztuk walki zaufanie do swojego nauczyciela , a nie check lista.

Oss 8-)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2009-03-29, 21:27   

To ja proponuję usunąć listy egzaminacyjne z Aikido... :)
Moja niepewność w związku z egzaminem wynikała, także przez te listy, gdyż wiedziałem, że na Aikido takie coś jest. W momencie, gdy nie tylko nie mogłem dostać odpowiedzi na moje pytanie o podobne listy z shinkendo, nie tylko od ciebie Sensei, ale także od innych, a w przeddzień egzaminów, gdy my dopiero ujżeliśmy jako takie listy, ponadto z wieloma określeniami, których nie rozumieliśmy, to chyba oczywiste, że zaczynaliśmy się bać...
Tak to już z ludźmi jest... Czuja się pewniej, jak wiedzą co ich czeka :)

Bardzo możliwe, że nie widziałem sensu dla którego nie ujawniłeś nam Sensei listy egzaminacyjnej. Wyszedłem jednak z bardzo prostego założenia: zaufałem ci. Skoro nam nic nie mówisz, na pewno masz ku temu logiczny powód. Ale nie możesz dziwić nam się, że się baliśmy, czy że czuliśmy się niepewnie, ani też temu, że teraz jest u nas z tym nieco lepiej.
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2009-03-30, 08:55   

Nie dziwię się temu, że mieliście stres i obawy przed egzaminem. Jest to dla zrozumiałe.

W Aikido egzaminy odbywają się z określonego zakresu umiejętności jaki wynika z technik, które są przyporządkowane do danego poziomu.

W sztukach walki mieczem podczas egzaminu nie chodzi o to czy zdający pamięta układ ale o to jak porusza się z mieczem i czy współpracują razem. Takie było zawsze główne przesłanie egzaminów z miecza. A żeby adept nie stał jak kołek to stworzono listę technik na poszczególne stopnie.

Jeszcze raz powtórzę to co napisałem powyżej:
Cytat:

Jednak to tylko lista pamiętajcie o tym !
...
Zawsze starajcie się zrozumieć technikę tak jak w każdej sztuce walki , a nie nauczyć jej .... To dwie różne rzeczy , które nie mają ze sobą nic wspólnego.


Oss 8-)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN