Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Nunchaku
Autor Wiadomo
wojownik
aikido sie sprawdza


Doczy: 18 Lip 2007
Posty: 17
Skd: miechowice
Wysany: 2007-08-03, 13:41   Nunchaku

Wojownik chciałbym opowiedziec o tym jak kiedys jak trenowałem system kombat ki cwiczylem własnie nunchaco jest to precyzyjna bron mozna nia wykonywac rozne techniki tak jak za poaoca pałki "TONFA" ale do czego zmierzam nauka operowania nunchakiem wymaga poswiecenia i zeby najpierw dobrze nim operowac trzeba narazic sie na siniaki pozniej wzocic na wyzsze obroty tak wiec ja zaczynałem od gumowych raczek pozniej po poł roku cwiczenia juz machałem metalowymi zachecam do kupna nunchaco obecna cena to 24 zł mozna sie skutecznie bronic za jego pomoca i rowniez mozna tworzyc dystans miedzy napastnikiem robiac wymachy w roznych stronach ciekawostka moze byc to ze rowniez za pomoca nunchaco idzie zakładac dzwignie na stawy :) to tyle narazie w tym temacie czekam na odp OSS Wojownik
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-08-03, 17:45   

Ja uczyłem się trochę dłużej, a zaczynałem od razu od drewna.
Teraz mam trzy nunchaka drewno, treningowy buk i takie zrobione zgodnie z przepisem Jet Kun Do - Wyszlifowane drzewo chlebowe rozwiercone w klepsydrę i zalane ciekłym ołowiem razem z ketą :) :)
Kiedyś spałem przez parę godzin w parku zaraz potem jak trenując zablokowałem atak mojego nunchaku potylicą :) :)

Podsumowując - zgadzam się z utrzymywaniem dystansu naszych przeciwników, oraz zakładania dźwigni . Ale powiem ci też Wojowniku, że gdy poznałem możliwości tej broni oraz poznałem również zasady jej użycia i posługiwania się nią śmiało mogę stanąć przed tobą gdy ty masz tą broń i i tak będziesz bezbronny w stosunku do mnie :lol:
No przykro mi :) :) :)
Dobrze jest się nauczyć posługiwaniem nunchaku tym bardziej , że to najłatwiesza broń w "obsłudze".

Pomimo iż chyba od 5 lat nie ćwiczyłem (systematycznie) tą bronią to dziś praktycznie bez problemowo mógłbym nią walczyć.
Kiedyś jeden z moich Sensei`ów powiedział, że aby nauczyć się władać nunchaku potrzebne jest około 2-3 lat, aby władać włócznią (jo) potrzebne jest 5-8 lat, aby nauczyć się dobrze władać halabardą 10lat, a nauka władania mieczem to całe życie.......

Dlatego ostatecznie główną bronią jaką ja władam jest katana , a to dlatego co powiedział mi jakieś 18 lat temu Sensei oraz dla tego, że żywe ostrze zawsze mnie przerażało dlatego aby przestać się go bać musiałem uczyć się nim władać.

Powiem tak znajdź wojownik dwóch ochotników i w trójkę możecie mieć nunchaku i atakować mnie....... , a ja będę tylko z moją Kataną :lol:

Co ty na to ....... 8-)
 
 
wojownik
aikido sie sprawdza


Doczy: 18 Lip 2007
Posty: 17
Skd: miechowice
Wysany: 2007-08-03, 18:33   

Wojownik na katane drogi senseii nie odwazył bym sie przeciwstawic ale zobaczyc jakies sztuki nowe lub zupełnie nieznane dla mnie warto by było zastanawiam sie jakiejeszcze senseii skrywa tajemnice OSS Wojownik :)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-08-04, 14:24   

Wojowniku to żadne tajemnice. poprostu na treningach nie ma czasu na opowiadanie o przeszłości.
Każdy kto trenuje sztuki walki 20 lat i więcej z całą pewnością zetknął się z wieloma rodzajami broni bardzo często jest to niezbędne do opanowania nawet pojedynczych technik w różnych sztukach walki.

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-08-15, 00:19   

Udało mi się znaleźć specjalnie dla Łukasza :)
nunchaku

Ten luzak w dresiku na podwórku jest spoko :lol:

Oss 8-)
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2007-08-15, 07:51   

Dla żądnych wiedzy LINK... strona dosyć ciekawa...
 
 
lafemka

Doczya: 15 Lip 2007
Posty: 386
Skd: polska
Wysany: 2007-08-15, 20:52   

a tu również Nunchaku
8-)

pozdr.
Laf.
 
 
aness
aness


Doczya: 17 Lip 2007
Posty: 48
Wysany: 2007-09-12, 12:03   

a jak już posiada sie umiejętności "kręcenia" nunchaku, zawsze można je wykorzystać do innych ZABAW
 
 
 
mariusz

Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 36
Skd: z klawiatury
Wysany: 2007-09-14, 14:39   

wkoncu znalazlem czas na poudzielanie sie na forum :) wiec zaczne tak :)

"Powiem tak znajdź wojownik dwóch ochotników i w trójkę możecie mieć nunchaku i atakować mnie....... , a ja będę tylko z moją Kataną :lol: "

Moze i masz racje Sebastian ale co bedziesz chodzic po ulicy z katana ?:D Wydaje mi sie, ze jak bys ja juz wyciagnol wszyscy by uciekli i pomysleli, ze jestes jakims psycholem. ;)

"Ale powiem ci też Wojowniku, że gdy poznałem możliwości tej broni oraz poznałem również zasady jej użycia i posługiwania się nią śmiało mogę stanąć przed tobą gdy ty masz tą broń i i tak będziesz bezbronny w stosunku do mnie"

Co do tego powatpiewam zeby wiekszosc dresów, czy ludzi potrafila sie bronic przed nunchaku.
Powiem od siebie. Nie cwiczylem nigdy nunchaku ale mam znajomego co trenuje i potrafi b.duzo , osobiscie nie chcial bym dostac taka bronia. Jest to przede wszystkim mala bron ktora mozna schowac praktycznie wszedzie i wrazie potrzeby szybko uzyc :]
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Doczy: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Skd: Gliwice
Wysany: 2008-03-26, 21:59   

Sebastian Śliwiński napisa/a:
Udało mi się znaleźć specjalnie dla Łukasza :)
nunchaku

Ten luzak w dresiku na podwórku jest spoko :lol:

Oss 8-)

Ten luzak w dresiku macha w którymś tam momencie tym nunchaku niebezpiecznie blisko krocza... Współczuję temu, który kiedyś tym w te właśnie okolice dostał :lol:
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2008-03-26, 23:14   

Elghinn napisa/a:
Kauan sitten kylän päässä syntyi kaksi poikaa,
kaksi perillistä sodanjumalan karhuntaljoin verhotun.
Jo kolmen iästä, sanovat, toisiansa alkoivat harjoittaa
ja kun teräksensä yhteen kalahti, saattoi kuulla ukkosen


Możesz mi to przetłumaczyć ....?

Czy po prostu złapałem się na ten podpis w jego zamierzeniu - pytając ..? :-D

Oss
 
 
mariusz

Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 36
Skd: z klawiatury
Wysany: 2008-03-27, 10:41   

jeszcze się tu udzielę, mianowicie nunchaku posiada pewną ważną wadę po silnym uderzeniu trzeba zatrzymać pęd nunchaka własnym ciałem, co pochłania naszą energie i czas. Po za tym samo nunchaku, może wypaść z poza kontroli i trzeba je opanować, i tu kolejny minus. Tak po za tym jak pisałem , dla mnie jest to broń bardzo dobra, wszędzie się zmieści, można uderzyć z nie nacka i jest bardzo szybka mimo wszystko:)
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Doczy: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Skd: Gliwice
Wysany: 2008-03-27, 16:41   

Miałem na kompie tłumaczenie z fińskiego na angielski, ale robiłem niedawno reinstalkę, więc tłumaczonko poszło się kochać niestety xD
 
 
 
Stecu114

Doczy: 07 Gru 2010
Posty: 11
Skd: Nakło Śląskie
Wysany: 2010-12-07, 17:43   Re: Nunchaku

Czy ktos mógłby mi podać link z podstawami Nunchaku ? Chciałbym zacząć ćwiczyc ;)
 
 
muramasa
muramasa


Doczy: 05 Maj 2010
Posty: 114
Skd: Zqabrze
Wysany: 2010-12-18, 23:15   

Przyjedż do mnie to ci pokażę o co w tym chodzi... :devil: :devil: :devil:
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN