Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
16.04.2008r - Sensei Matsuo Masazumi ponownie w Polsce... !
Autor Wiadomo¶æ
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2008-04-17, 14:08   16.04.2008r - Sensei Matsuo Masazumi ponownie w Polsce... !

Witam...
Dnia wczorajszego ok. godziny 22:30 Sensei Matsuo wylądował w Polsce (lotnisko Balice).
Po Senseia pojechał cały komitet powitalny :) Przywitali go oczywiście instruktorzy oraz adepci Seimeikan Dojo...


Gdy wybiła godzina 22:30 wszyscy stali jak na szpilkach, niemogąc się doczekać naszego gościa. Każdy z nas próbował go wypatrzeć czy już idzie... Ciągle ktoś mówił "uwaga uwaga to chyba Sensei... !", a później było "eeee to jeszcze nie on..." :-D Aż wreszcie Sensei wyszedł z odprawy celnej... i wtedy wszyscy prawie rzucili się do witania go :) O dziwo był w dobrym humorze, co nie jest wcale oczywiste bo leciał paręnaście godzin.
Całe powitanie nie trwało długo bo Sensei też człowiek wypocząć musi... :-D
Na koniec jeszcze wspólne zdjęcie...
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2008-04-20, 16:08   

Seminarium szkoleniowe 19-20 kwietnia 2008r. - MOSiR Zabrze
Pierwsze seminarium za nami... Były to naprawdę dwa dni żmudnej pracy nad sobą.
Sensei Matsuo skupił się przede wszystkim na technikach bazujących na hiriki i tainohenko ichi i ni. Chociaż były też takie techniki jak shomen cuki iriminage (oczywiście za moją prośbą :) ),
kata muchi sankayo osae ichi i ni, kokyu ho suwariwaza i wiele innych. Odnośnie frekwencji myślę że było nieźle. Atmosfera za to była wyśmienita. Po pierwsze dlatego że mogliśmy ćwiczyć pod okiem Senseia, po drugie wszyscy byli bardzo zaangażowani w to żeby jak najwięcej wynieść z tego seminarium. Moim zdaniem ćwiczenie na seminarium z takim człowiekiem jak Sensei Matsuo to wielka przyjemność... Jest to naprawdę bardzo miły i pogodny człowiek (z którym nawet da się pośmiać :-D ) a co najważniejsze świetny technicznie... Byle więcej takich seminariów... Kolejne już za tydzień... :)
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2008-04-21, 16:09   

Witam
To jest oczywiście moje pierwsze seminarium w Seiseikai Yoshinkan i w ogóle pierwsze zorganizowane z takim rozmachem.
Sensei Matsuo zaprezentował dużo technik konkretnych dających dużo do myślenia. Widać było że starał się uświadomić nam nasze błędy, jednocześnie korygując je.
Jestem bardzo pozytywnie wyczerpany po tym seminarjum i muszę dużo popracować nad sobą .Ogólnie seminarium Extra.
Jeśli chodzi o samego Senseia Matsuo jak już Admin napisał-Jest to naprawdę bardzo miły i pogodny człowiek (z którym nawet da się pośmiać ) a co najważniejsze świetny technicznie.
Oczywiście przyłączam się również o tego aby więcej takich seminarium było.

Pozdrawiam

Oss
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-05-07, 22:15   

Dziś rano Sensei Matsuo wyleciał do domu.
Teraz bez niego będzie inaczej. Jednak Matsuo Sihan powiedział:
że nikomu ma nie być smutno z Seimeikan Dojo bo ich Sensei jest na miejscu
miałem wam to przekazać.

Jednak był u nas przez tak długi czas , że jestem przekonany iż każdy mógłby coś opowiedzieć , coś co mu się podobało lub przytrafiło podczas tej wizyty, lub może wkleić jakieś zdjęcie , którym chciałby się podzielić z innymi.

Serdecznie zapraszam :!: :!: :!:

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-05-10, 20:41   

Hmm ... mała aktywność ???
A przecież po każdym treningu sesja zdjęciowa trwała długo , że aż kolana i usta bolały ... a tu nic !!! To ja zacznę i zachęcam do wklejania fotek.

Oto fotka , która będzie pojawiać się jeszcze wiele razy - gwarantuje


I jak wam siÄ™ podoba ...?

Oss 8-)
 
 
lafemka

Do³±czy³a: 15 Lip 2007
Posty: 386
Sk±d: polska
Wys³any: 2008-05-11, 21:40   

Sebastian ÅšliwiÅ„ski napisa³/a:
Hmm ... mała aktywność ???
A przecież po każdym treningu sesja zdjęciowa trwała długo , że aż kolana i usta bolały ... a tu nic !!! To ja zacznę i zachęcam do wklejania fotek.

Oto fotka , która będzie pojawiać się jeszcze wiele razy - gwarantuje
[url=http://img229.images....th.jpg]Obrazek[/URL]

I jak wam siÄ™ podoba ...?

Oss 8-)


SWIETNA!!!!!!

Pozdrowienia
Ania
 
 
Yakoozaj
juggalo


Do³±czy³: 15 Lip 2007
Posty: 222
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2008-05-11, 22:07   

ja niestety nie mam zdjęć, ale mam fragment dziennika zachodniego w którym ukazał się artykuł o wizycie sensei'a
http://rapidshare.com/fil...AR_002.pdf.html
 
 
 
iwo

Do³±czy³a: 30 Mar 2008
Posty: 19
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2008-05-13, 11:47   

fotka świetna!!!
po minie Sebastiana widać że jest w siódmym niebie!!! :)
 
 
Piotr A


Do³±czy³: 07 Kwi 2008
Posty: 60
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-05-13, 22:28   

Czyste LoLoPuLo........ (wiem, że ma być PoPoLuPo, ale to brzmi fajniej ;-) )
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-10-17, 09:21   I ZNOWU JEST NASZYM GOÅšCIEM

Dopiero co skończyliśmy pisać o wizycie Sihana z kwietnia , a znowu do nas przyleciał.

Wczoraj odebraliśmy go z lotniska gdzie jak zwykle oprócz mnie z Seimeikan była jeszcze cała banda z kwiatami. Po powitaniu udaliśmy się na kolację , na którą doszły kolejne posiłki z Seimeikan z kolejnymi kwiatami.

Sensei jest bardzo zadowolony z takiego powitania, które wprowadziło go w fantastyczny nastrój. Czuje się dobrze i jest zadowolony, że znowu jest u nas.

PS. Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim , którzy pomogli w przygotowaniach do przyjazdu Sensei`a Matsuo pokazując w ten sposób jak bardzo wiele znaczy dla was Seimeikan. W szczególności dziękuje : Marcinowi, Kamilowi, Lukicowi, Adamowi, Piotrku, Tomkowi, Gosi. Szczególne podziękowania należą się Izie mojej żonie za profesjonalne domknięcie tematu.
DOMO ARIGATO GOIZAMASTA

Proszę ADM o wklejenie pierwszych zdjęć z bieżącej wizyty Sihana

Oss 8-)

ADM ON
No to wklejam zdjęcia tylko że z małym opóźnieniem, a tutaj bo dalej ciągną się już z seminarium...

ADM OFF
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-10-17, 23:35   

Dzisiejszy dzień Shihan Matsuo spędził mam nadzieję równie przyjemnie.
Wypoczywał do 16.00 następnie pojechaliśmy na obiad i zakupy.
Wieczorem Sensei chciał porozmawiać telefonicznie z Sensei Nagano ale okazało się , że Sensei Nagano jest w Polsce. Więc pojechaliśmy na prowadzone przez niego seminarium. Po skończonym seminarium około 21.00 pojechałem na kolację z Sensei Matsuo i Sensei Nagano do jego hotelu gdzie uroczo obaj Panowie rozmawiali ze sobą przez godzinę , a przez drugą razem ze mną :-> .

Jutro , a raczej dziś zaczynamy pierwszy z czterech dni seminarium Seiseikai Yoshinkan Aikido więc zachęcam do sprawozdań z tych dni was ... studentów.

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-10-18, 21:16   

Kolejny dzień to Seminarium ....

zamiast słów zdjęcia

zajęcia dla zaawansowanych

Seimeikan Dojo Mierzęcice tak bardzo
wczuło się w techniki Sensei`a Shihana że zaczęli lewitację


Piotr tak nie umiał i ciągle zawracał głowę Sensei`i
jak to siÄ™ robi .... ?


Matsuo Sensei jest wspaniały
DOMO ARIGATO SENSEI ZA TWOJE NAUKI

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-10-22, 12:11   

Wczoraj Shihan Matsuo prowadził trening w naszym Dojo w Mierzęcicach.
Był naprawdę zadowolony z poziomu zaangażowania wszystkich nowych adeptów i poziomu umiejętności tych , których już zna ze swoich poprzednich wizyt.

ale się zrobiła kolejka do Sensei`a ... każdy bajtel chcioł mieć pobazgrane kimono

po treningu tradycyjne zdjęcie grup Żuczki i dzieci początkujących . Szkoda tylko , że z Dojo w TG było tak niewiele maluchów .... Z tyłu stoją instruktorzy prowadzący te grupy.

Grupa dzieci średnio i zaawansowanych sprawiła dużo radości Sihanowi , naprawdę był z nich zadowolony i pokazywał bardzo skomplikowane techniki

Fota na koniec treningu. I znowu szkoda, że z TG z grupy zaawansowanej były tylko 4 osoby...

Na koniec trening wszystkich grup dorosłych

Sihan Matsuo był w rewelacyjnej formie i bardzo zaangażował się w trening. Nie było nikogo komu by nie pomógł, a te dwie godziny tak szybko zleciały , że Sensei był zły iż nie mógł zrobić jeszcze dwóch technik więcej.

Tradycyjnie pośmiali my się z Sensei`m, a potem przekazał mi ważne uwagi dla grupy na kolejne miesiące.

Fotka na koniec treningu
Niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia całej szkoły Seimeikan bo jak widzicie wszędzie kogoś brakowało. U dorosłych na treningu nie było 12 osób. No cóż wielka szkoda ale może następnym razem :-/

Bardzo duże podziękowania należą się Izie. To ona stoi po drugiej stronie wszystkich tych obrazków , które oglądamy !!! Matsuo Sensei też to bardzo mocno podkreśla i przyłącza się do podziękowań ARIGATO GOIZAMASTA IZA


Trening skończyliśmy na Birwazie w naszym nowo odkrytym lokalu na końcu świata :)


Oss 8-)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-10-29, 18:14   

Jak zwykle, trzeba by napisać jakie były wrażenia po... tym razem nie będę punktować :)

Zakończenie gigantycznego seminarium (4 dni żmudnych ćwiczeń [lecz niestety mogłem być tylko na 3 z nich] :) ) przyjąłem z jednej strony ze smutkiem (szkoda, że to juz koniec), a z drugiej strony, z lekką ulgą (naprawdę byłem poobijany :) ). Za największy plus seminarium uznaję... no cóż... jak sama nazwa wskazuje, samego Sensei'a Matsuo :)

Do wszystkich osób, które nie były... Nawet nie wyobrażacie sobie ile straciliście! Zwłaszcza słowa swoje kieruję do osób, które (podobnie jak ja) mogły spotkać Sensei'a pierwszy, czy drugi raz. Mówiąc wprost, jeśli interesuje cię choć troche aikido, a myślisz, że takie seminarium to strata czasu, to od razu zrezygnuj z treningu i zajmij sie np. szydełkowaniem :)

Musze przyznać, że się pomyliłem (który to już raz... :) ). Byłem zdania, że najwięcej na takim seminarium skorzystają wysokie stopnie, a niskie (bądź żadne, podobnie jak ja :) ) nie wyniosą z niego zbyt wiele. Nie wziąłem pod uwagę tego, jaką osobą jest Sensei Matsuo. Dokładnie pokazywał techniki, wszystkich poprwaiał w miare możliwości, nigdy nie odmawiał pomocy, wykazywał się dużą wyrozumiałością (to się akurat tyczy mnie, jako "krnąbrnego" ucznia :) ) Seminarium skończyło się z dużym pożytkiem dla mnie. Do tych co ni byli: Nie popełnijcie takiego błędu w przyszłości! :)

Miało nie być punktowania, ale przyzwyczajenie silniejsze :) :
-było (tutaj wstawcie przymiotnik w najwyższym stopniu) fajnie... :)
-Rozszerzona matura z angielskiego powinna polegać na tłumaczeniu słów osoby mówiącej po angielsku... pochodzącej z Japonii. :) (trochę dramatyzuje, ale czasami naprawdę stałem przed Senseiem, zastanawiając się "co on do cholery powiedział?", lub [nawet częściej :) ] "o co mu właściwie chodziło" :) ... W knajpie było już łatwiej tłumaczyc :) )
-Marcin to cichy i spokojny człowiek... do czasu aż robisz z nim juwaze :)
-Najlepsza zabawa jest wtedy, jak w kakari geiko jesteÅ› najstarszy :)
-Im ktoś młodszy tym większy morderca (powołując się na wcześniejszy punkt :) )
-Im Sensei mniej patrzy tym więcej ulicy :)
-Chcesz by cię zapamiętali? Wypij piwo "na raz" :D
-Wszyscy znajÄ… jakieÅ› fajne dowcipy. :)
-Rasistowskim ciastom mówimy "nie"! (a właściwie ja mówię... :) Sami sobie tłumaczcie "murzynek" na angielski :D )
-było... zresztą, sami wiecie... :)
 
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2008-10-29, 21:01   

Cytat:
-Najlepsza zabawa jest wtedy, jak w kakari geiko jesteÅ› najstarszy :)
-Im ktoś młodszy tym większy morderca (powołując się na wcześniejszy punkt :) )

Ależ ja jestem człowiekiem bardzo spokojnym, uprzejmym, czułym, delikatnym... :roll:
Co do samego seminarium, to nie będę oryginalny i powtórzę za innymi: Było ZAJE... fajnie :DD
A trenowanie pod okiem osoby posiadającej 8 dan było czystą przyjemnością, i uważam, iż te seminaria dały mi więcej, niż 2 miesiące normalnych treningów ;) W dodatku po niedzielnym seminarium nic mnie nie bolało (!) :lol: Ogółem wizytę Matsuo - Sensei uważam za bardzo udaną ^^
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN