Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Real Aikido
Autor Wiadomo¶æ
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2008-03-27, 17:43   Real Aikido

Witam znalazłem kilka linków na youtube dotyczacych szkoły real aikido co sadzicie o tej szkole widac ze maja bardzo realistyczne praktyczne podejscie do treningu aikido duzo uderzen itd czym ta szkoła jesli chodzi o strone techniczną rózni sie od yoshinkan jakby nie było tez bardzo realnego aikido ?

http://pl.youtube.com/watch?v=bhS4hpVqZ3c



http://pl.youtube.com/wat...feature=related
 
 
Hatsu


Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 11
Sk±d: Tarn. - Góry
Wys³any: 2008-03-27, 22:12   

Nie bardzo mogę się wypowiadać, czym różni się to od stylu Yoshinkan, niemniej jednak, według mnie to nie jest aikido. To jest combat. Aikidoka nie potrzebuje dobijać przeciwnika. Bardziej mi to przypomina skrzyżowanie krav-magi z judo. W ogóle, co to za nazwa? "Prawdziwe aikido". To by oznaczało, że tylko to jedno jest jedynie słuszne, a reszta to co? Odszczepieńcy? Z tego co się orientuję, najbardziej zbliżonym do oryginału jest aikido Aikikai, a reszta to wariacje.
 
 
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2008-03-27, 23:11   

dziekuje bardzo za odpowiedz moim zdaniem z judo to nie ma za wiele wspólnego a własnie z aikido wydaje mi sie ze jest to aikido typowo pod ulice nastawione na samoobrone na walke realna na ulicy z tad nazwa real aikido wygląda na to że jest to jakas nowoczesna szkoła aikido nastawiona na realna samoobrone
 
 
mariusz

Do³±czy³: 28 Lip 2007
Posty: 36
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2008-03-27, 23:41   

Nie chcąc nikogo wprowadzać w błąd gdyż dziś "balet był udany":P to co pokazałeś na filmikach to aiki maga czy jak to tam dokładnie się nazywa:) Aiki maga jest to połączenie Aikido wraz z Krav Magą... Oni tam noszą niebieskie kimona:D atakują itp.. Czysta głupota bo aikido w samo sobie uczy wyciszenia, i walki gdy jest to ostateczność, a raczej nie walki tylko obrony i kontroli nad samym sobą, kravka z koleji jest to combat, w którym uczy się reakcji człowieka, a żeby w momencie ataku, przypie... w dany punkt... Co nie ma raczej nastawienia spokojnego...
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-03-28, 01:35   

to co piszecie jest bardzo interesujące jednak ja widzę to inaczej i mam dużo racji. Odwołam was do artykułu jaki ukaże się w kwietniowym wydaniu "Sztuki Walki" pod tematem Yosinkan i Seiseikai Aikido . Myślę, że znajdziecie odpowiedź czym jest realne Aikido czy też jakie Aikido jest tym najprawdziwszym Aikido.
Chciałem zwrócić uwagę, że techniki Aiki to nie jest wynalazek O`Senseia tylko dużo dużo starszy. Jest coś takiego jak daytoryu aikibujitsu , Aikijujitsu itp. nie zapominajcie o Takeda O`Sensei :-D

Co do stwierdzenia , że Aikikai Aikido prezentuje to najprawdziwsze Aikido Ueshiby to powiem tylko tyle ... , że jest to kompletnie mylny wniosek. A pierwszym argumentem jest chociażby to , że nie istnieje odmiana Aikido o nazwie Aikikai ..... :)

Oss 8-)
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2008-03-28, 12:57   

Człowiekiem który stworzył podwaliny pod całe Aiki jest Yoshimitsu Minamoto (1045 - 1127). Ciekawe, czy dalej się można gdzieś nauczył tej całkowicie pierwotnej sztuki, bez wpływów filozoficznych sekty omote. Przyznam, że bardzo mnie to interesuje... Co do samego Aikikai, to czytałem, że zanikają tam sensei'owie, a na ich miejsce wskakują powoli prezesi... Jak jest naprawdę - nie wiem. Ale prawda zazwyczaj leży pośrodku ;)
 
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2008-03-28, 18:28   

Hmmm według mnie nie uczymy się takiego samego Aikido jakiego uczył O'Sensei. Nikt się nie uczy... Jest tak że każdy z instruktorów tworzy w pewnym sensie inny przekaz. To właśnie od instruktora zależy bardzo wiele. Myślę że wszystko jest oryginałem bo każdy instruktor dokłada do tego wszystkiego coś od siebie. Widać to w historii... Różni instruktorzy poszli różnymi torami. Wszystko zależy od tego ile trenowali u O'Senseia i w jakim czasie. Później można już tylko indywidualnie rozważać czy komuś udało się pozytywnie iść dalej, zatrzymać w miejscu czy (o zgrozo) cofać się... Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie często bardzo rozbieżne...
Moim zdaniem Real Aikido jest takie średnie :roll:
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2008-03-28, 21:32   

CO do tego co piszecie to może powiem tak.
Po pobycie w Aikikai i w chwili obecnej w Seiseikan Yoshinkan mam na temat tej pierwszej federacji wyrobione zdanie.
Macie każdy po trochu racje
"Co do samego Aikikai, to czytałem, że zanikają tam sensei'owie, a na ich miejsce wskakują powoli prezesi... Jak jest naprawdę - nie wiem. Ale prawda zazwyczaj leży pośrodku "-W pewnym sensie racja. W siedzibie Aikikai pękają stołki od przepychanek kto pierwszy wskoczy na czyj. Inny debilizm jaki wymyśliło Aikikai to Prezydent(oczywiście jak jeszcze nadal jest) który nie wiadomo jakie ma zadanie pełnić w federacji. W Dojo raczej nie ma jeszcze bynajmniej prezesów (za mojego pobytu) ale pomału zamienia się tradycje w biznes bez przyszłości.

"Z tego co się orientuję, najbardziej zbliżonym do oryginału jest aikido Aikikai, a reszta to wariacje." Nie jest to prawdą. Powiem szczerze że po cichu analizowaliśmy filmiki O`Senseia i to co robiliśmy i wyszło na to że może 40% było to co twórca prezentował.Są szkoły gdzie to wszystko w ogóle mija się z celem. Gdzie tkwi problem? Napisałem to w artykule który zamieściłem na forum. Próbując modyfikacji wychodzić zaczynał ładny balet, a przy tym brak skuteczności. Jeżeli myślicie że kontuzji nie było to się grubo mylicie.

Skoro O`Sensei Ueshiba zaakceptował Gozo Shiody Yoshinkan to tak na logikę biorąc - uznał że Yoshinkan zmierza w dobrym kierunku.
 
 
 
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2008-03-29, 14:49   

Z tego co czytałem w róznych czasopismach tutaj na forum tez :) np w temacie o Aikido w policji w tej sztuce walki są uderzenia dlatego dziwi mnie ze niektórzy uwazaja ze to nie jest aikido ze po co aikidoce uderzenia kopniecia moim zdaniem aikidocy pokazani na tych filmikach maja realne podejscie do aikido ich aikido ma byc skuteczne i wydaje mi sie że jest i takie aikido powinno byc .Powinno byc skuteczna samoobroną
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-03-29, 17:41   

Pablo masz bardzo zdrowe podejście do SW. Brawo.

Jednak powiem ci tak popyt rodzi podaż. Jeżeli bardzo dużo ludzi chce uczyć się samoobrony tak aby po kursie jedno miesięcznym dostać certyfikat swojej skuteczności , że nie ma na niego "bata" to dla kasy wiele osób poszło w tym kierunku.

A żeby akrobata mógł sie nauczyć robić salto jeden miesiąc nie wystarczy więc wciska mu się "paździeż". Potem skręca sobie kark ale to już nikogo nie interesuje.

Wiele federacji przyjęło takie zasady , a po 10; 15; 20 latach w sposób naturalny zanikają ci, którzy pamiętali skuteczność i zostają sami pozerzy, którzy broniąc się twierdzą, że to samoobrona.....
Wnioski wyciÄ…gnij sam...

Dziś zapisała się do grupy dorosłej osoba z 5 kyu Aikido Shudokan.
Przed treningiem pełna pewności siebie oraz pewna swoich umiejętności przedstawiała ile lat trenuje i jaką ma wiedzę. Po treningu zobaczyłem wielkie rozgoryczenie i usłyszałem, że do tej pory to uczyła się "aikido dla dzieci - baletu"...
Taki jest właśnie Yoshinkan , takie jest moje Aikido ...
Musi działać bo to sztuka walki i samoobrona

Oss 8-)
 
 
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2008-10-23, 09:45   

http://pl.youtube.com/watch?v=fN7yn0XOSMQ
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN