Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kendo
Autor Wiadomo¶æ
lafemka

Do³±czy³a: 15 Lip 2007
Posty: 386
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-08-11, 09:52   Kendo

Jak dla mnie to bardzo ciekawe.
Nie trenowałam Kendo ale pozycje, cięcia itp które można zobaczyć w poniższych filmikach są podobne (jeśli nie takie same ) jak w Shinkendo. Myslę również że wiele osób mogłoby tam znależć wiele pomocnych informacji np. jak zakładać hakame i inne tego typu pomoce :-)

ale od poczÄ…tku:
Strój:
Part 1
Part 2

Kendo:
Part 1
Part 2
Part 3

pozdr.
Laf.
 
 
lafemka

Do³±czy³a: 15 Lip 2007
Posty: 386
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-08-11, 10:05   

w związku z Kendo zapraszam do Hyde Park "Warto posłuchać" :-)

pozdr.
laf.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-08-11, 21:23   

Jeżeli ktoś pofatygował się i przeczytał "moja droga" w dziale instruktor na naszej stronie to wie, że miałem styczność z kendo. Na marginesie to właśnie jest pierwsza sztuka walki mieczem jaką pobierałem od Isao Ueigaki Kyoshi Sensei !!!!! W latach osiemdziesiątych.

Macie jakieÅ› pytania ?
8-)
 
 
lafemka

Do³±czy³a: 15 Lip 2007
Posty: 386
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-08-12, 04:10   

Sebastian ÅšliwiÅ„ski napisa³/a:
Jeżeli ktoś pofatygował się i przeczytał "moja droga" w dziale instruktor na naszej stronie to wie, że miałem styczność z kendo. Na marginesie to właśnie jest pierwsza sztuka walki mieczem jaką pobierałem od Isao Ueigaki Kyoshi Sensei !!!!! W latach osiemdziesiątych.

Macie jakieÅ› pytania ?
8-)


tak, oczywiście, że każdy czyta(ł) uważnie :)
"...troche kendo..."
Troche tzn ile? i dlaczego troche....
Jak kendo ma się do shinkendo? Prócz stroju czym się charakteryzuje?
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-08-12, 10:42   

Trochę to znaczy, łącznie jakieś 5 miesiące w czasie od 1985r do 1989r ponieważ kontakt z mistrzem był możliwy jedynie gdy przebywał w krajach dawnego bloku wschodniego.
Więc nie nazywam tego 4 latami tylko 5 miesiącami.
Podstawowa różnica Kendo do Shinkendo to charakter walki. W Kendo atak ma być jak najszybszy i jak najkrótszy polega to na dokonaniu błyskawicznego wyprowadzenia cięcia. W Shinkendo jak sama wiesz zakłada się dużo więcej kumite.
W Shinkendo kiay nie ma znaczenia, w Kendo jest wiele rodzajów okrzyku, a każdy jest przypisany do ataku jaki chcemy wykonać. Dlatego okrzykiem sygnalizujemy zamiar i rodzaj ataku coś tak jakbyśmy straszyli naszego przeciwnika co mu zaraz zrobimy.
Kolejna bardzo znacząca różnica jest taka , że w kendo występują rzuty i dźwignie.

Poza tym też są układy Kata i cięcia takie jak sinchoku, kesa, kesa kiriage, joko .
Oss 8-)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-03-26, 21:19   

Ale skoro krzyczymy w kendo to co mamy zamiar zaraz wykonać to przeciwinik nie zyskuje nad nami przewagi? A wprowadzenie tutaj rzutow i dźwigni nie nasuwa skojarzeń z jakąś bójką na ulicy gdzie wszystkie chwyty dozwolone? Nie wspominając o tym że skoro ataki mają być jak najszybsze to musi tam występować prawdziwa kakofonia okrzyków :)
Musi to strasznie smiesznie wyglądać... (zdaje sobie sprawę z tego, że gdybym miał jakiekolwiek pojęcie o kendo pewnie bym tego nie mówił :) )
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-03-26, 23:08   

Nie znam się tak na Kendo aby odpowiedzieć na twoje pytania. Może zarejestruje sie ktoś na naszym forum kto ma doświadczenie w tej sztuce walki.
Pamiętaj jednak , że mamy do czynienia z Kendo sportowym gdzie odbywają się zawody i gdzie sygnalizacja okrzykiem nie musi być niczym dziwnym oraz Kendo jako SW.
Masz racje dla każdego kto dobrze nie zna Kendo mnogość okrzyków może wydawać się śmieszna.

Oss 8-)
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2008-08-23, 13:52   

Wiesz co Kamil jak przyjdzie ktoś do nas na trening to także zdziwi się jak drzemy mordę :)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN