Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Kamil Cz
2010-01-24, 18:57
No dobra, więc ja mam pytanie...
Autor Wiadomo¶æ
Canpa


Do³±czy³a: 30 Sie 2007
Posty: 6
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-08-30, 18:37   No dobra, wiÄ™c ja mam pytanie...

Czy osoba która NIGDY nie trenowała (niby grałam w piłkę ręczną, ale nie mówmy o rzeczach przykrych) może zapisac sie na Aikido i nie bedzie to później skutkować złamaniami skręceniami i zawałem na środku sali?? :-> Właściwie mój cały wysiłek fizyczny to nadwyrezanie kręgosłupa i machanie ręka przed sztaluga...więc nie wiem czy nawet opłaca mi sie próbować...
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-08-30, 21:42   

Droga Canpo !!!

Z rozbiegu odpowiedziałem Ci już w dziale gdzie się przedstawiamy ale nie szkodzi.
Aikido to Królowa Sztuk Walk i jest to zarazem jedyna sztuka walki , która nie wprowadza żadnych wymagań od początkującego adepta, a już na pewno ja takich nie wprowadzam.
Nie ważne ile masz lat, czy jesteś silna czy nie, czy miałaś wcześniej jakiekolwiek doświadczenie ze sztukami walki ....... itd.
Aikido z całą pewnością jest dla ciebie, a na pewno powinnaś spróbować. Z mojej strony gwarantuje ci, że zrobię wszystko żeby Ci pomóc i abyś nauczyła się podstaw, które są wyjściem do prawdziwego Aikido. Ja umiem być cierpliwy i cieszyć się z najdrobniejszych postępów moich studentów, pytanie brzmi czy ty też .... ?
Serdecznie zapraszam na trening - chciałbym abyś przyszła żebym mógł Ci udowodnić , ŻE MOŻNA !!!

Pozdrawiam 8-)

W temacie gdzie się przedstawiamy zadałem Ci pytanie - prosiłbym o odpowiedź tutaj.
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-08-31, 07:40   

To może i ja dożuce swoje trzy grosze. ;-)
"i nie bedzie to później skutkować złamaniami skręceniami i zawałem "
W 98 doznałem ciężkiej kontuzji (i to o dziwo nie przez Wschodnie sztuki walki)gdzie lekaż stary pryk powiedział i tu cytuje:e chłopok ty to se tero dej spokuj ze wszystkim i siądź se na d...e bo z ciebie nic nie będzie.Traf chciał że na jego miejsce zjawił sie młody chirurg i powiedział że to zależy tylko o demnie i pomimo to że staw mam sztuczny powinienłem jaknajbardziej ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Od 2000 plątałem sie po rożnych salach i tu aikido w 2003 zawitało do mnie jak widać na dobre.
W Aikikai Sensei wykonywał bardzo mocne dzwignie, skręcenia i rzuty.Staw sie nie rozleciał a wręcz przeciwnie po kontroli ku zdziwieniu chirurga mięśnia zarosły wszystkie sztuczne elementy co skutkuje cytuje(ten staw może być silniejszy od tego nieoperowanego ale nieprzesadzaj bo zdrowe kości też pękają).
Potem zapomniałem wogole o tym stawie i udzielałem sie przy najbardziej karkołomnych ćwiczeniach choć by na pokazach.

Co do wieku.

Kiedyś ćwiczyła z nami Ala ktora miała ok 40(o wiek kobiet sie nie pyta ;-) )a skutkiem jej ćwiczeń było 3 kyu jeżeli dobrze pamiętam.
Z relacji kolegow i koleżanek słyszałem że dziadzio(tak go nazywali)miał 72 lata i zdał 4 kyu :!: .

Mam nadzieje że rozwiałem twoje wątpliwości ;-) :->

Pozdrawiam
 
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-08-31, 07:46   

Sorki za błędy ale już tak mam.Teraz się zorjętowałem jakie klocki nastawiałem.
Admin przydało by sie małe okienko "edytuj" żeby można było nabierząco coś poprawić.
 
 
 
Canpa


Do³±czy³a: 30 Sie 2007
Posty: 6
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-08-31, 10:38   

(przepraszam za wszelkie offtopy i odstępstwa od regulaminów forum, ale ja już tak mam..zawsze później dostaje baty od adminów, przywykłam :) )

u łuuuuuu :-o sam Sensei złamał dla mnie regulamin :)
Parę razy chciałam zacząć się uczyć japońskiego, ale zawsze coś stawało mi na drodze. Znam trochę pojedynczych słów, kilka partykuł, zwrotów. W pisownie nigdy sie nie zagłębiałam, bo mam za dużo obowiązkowej pracy. Jeśli chodzi o to przysłowie w moim podpisie, to nie mam pojecia czy jest poprawnie zapisane..ale przy innych zorientowałam się że są błędy :) (chyba)

To fajnie że mam szanse w Aikido :-> przydało by mi się takie oderwanie od codziennych zajęć. Na pewno przyjdę popatrzeć. Niestety 12 września będę siedzieć na pleneże i odhaczać 6 prac dziennie, a wracam dopiero 20. Gdybym sie zdecydowała to od października. No i jeszcze nie mogę zapomnieć o kilku ważnych kwestiach: a) czy wydawca mnie zatrudni, b) jak moja matulka- rodzicielka wyrobi się z finansami po weselu siostry :-/ c) jakiż to piękny plan zajęć mi ułożą :-| :-/ :-x

ps. tobie Lukic gratuluje woli walki :->
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-08-31, 11:21   

Zapraszam zatem na trening w środę 5 września i sobotę 8 września to jeżeli chodzi o Mierzęcice oraz we wtorek 4 września i czwartek 6 września to jeżeli chodzi o Tarnowskie Góry- to przed twoim wyjazdem.

Co ty na to ...?

Oss 8-)
 
 
Canpa


Do³±czy³a: 30 Sie 2007
Posty: 6
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-08-31, 12:29   

a ja na to jak na lato 8-)
postaram sie być :)
 
 
 
Canpa


Do³±czy³a: 30 Sie 2007
Posty: 6
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-09-02, 15:09   

a to w mierzęcicach, to o której godzinie sie zaczyna :?: ??
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-09-02, 15:42   

W Mierzęcicach o 19.00 w środy i o 13.00 w soboty.
Poza tym szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronie w dziale "nasze doja".


Oss 8-)
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-10-03, 15:30   

Czekamy, czekamy i czekamy... więc kiedy zjawisz się na treningu ? :)
 
 
stille6

Do³±czy³: 24 Lut 2008
Posty: 17
Sk±d: stÄ…d
Ostrze¿eñ:
 4/4/6
Wys³any: 2008-04-03, 12:46   

"canpa" ja już nie mogę się doczekać Twojego wejścia smoka, aikido najlepiej wchodzi do "głowy" gdy ma się wielu "partnerów" Ale co ja tam wiem, przyjdziesz, a wszystko wyjaśni Ci Iwonka:)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-04-03, 14:29   

Stiile6 niestety muszę cię zmartwić....

Canpa już była na 2 lub 3 treningach po czym poinformowała mnie , że na uczelni spadły na nia dodatkowe obowiązki z powodu , których musi jednak zrezygnować.
Powiedziałem jej żeby jak najszybciej poukładała sobie grafik i wróciła na sekcję.

Myślę, żę będzie bardzo dobrym pomysłem jak np: ty i ktoś jeszcze napiszesz do niej e-maila lub prywatną wiadomość, zachęcając do powrotu na zajęcia.


PS. myślę, że najbardziej wystraszyła się "POPOLUPO"

Oss 8-)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN