Hyde Park - Cytaty

Elghinn - 2007-11-02, 15:48
Temat postu: Cytaty
Zabawa polegha na tym, że ja podaje pierwszy cytat. Następnie ktoś go PRAWIDŁOWO odgaduje i podaje swój itd. Na początek dam coś łatwego:
Nie ma, nie ma dla mnie rady!
Darmo podajesz talerze,
Co dasz, to ptastwo zabierze.
Nie dla mnie, nie dla mnie Dziady!

Powinien się domyślic poprawnej odpowiedzi nawet ktoś, kto tej książki nigdy nie czytał ;) [/i]

Hatsu - 2008-03-27, 22:49

A. Mickiewicz, "Dziady cz. 2"

"Niech szanownemu panu nie będzie przykro, bo dzisiaj nic nie może zepsuć mi humoru! Ciesz się pan ze mną, bo już nie ma Sam-Wiesz-Kogo! Wszyscy powinni się cieszyć, nawet mugole takie jak pan!"

Wydaje mi się, że to też jest łatwe...

Sebastian ?liwi?ski - 2008-03-28, 01:47

Ja nie jestem miłośnikiem Hary Potera ale będę strzelał :
czyżby chodziło tu o Hary Potera ...? :-D

To teraz będzie naprawdę trudne :

człowiek powinien wiedzieć coś o wszystkim i wszystko o czymś....

dla podpowiedzi drugi cytat tej samej osoby :
{nadmienię, że mój ulubiony z racji jego głębi}

tylko umarli widzieli koniec wojny...

i co dacie radę ?

Oss 8-)

Elghinn - 2008-03-28, 13:03

Jakiś grecki filozof chyba... Platon?
Sebastian ?liwi?ski - 2008-03-28, 21:12

No jestem pod dużym wrażeniem... :shock:
Czapki z głów.

Oss 8-)

Elghinn - 2008-03-29, 20:15

To teraz coś arcytrudnego.
"-Cokolwiek powiesz - stwierdził Brutha - i tak wiem, że nie możesz być Omem. Bóg nie mówiłby w ten sposób o swoich wybrańcach.
- Nikogo nie wybierałem - zapewnił Om. - Sami się wybrali."

Admin - 2008-03-29, 20:44

Banał Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa" :)

To powiedzmy że ja dam coś ciężkiego... ;) Od razu podpowiadam że autor jest polakiem.

Cytat:
– Co zmieniłby pan na terenie gminy?
– Wszystko.
– Hmm. A jakby pan tego dokonał?
(...)
– Najlepsza jest metoda warstwowa.
– Na czym ona polega?
– To proste. Warstwa ziemi – warstwa komunistów – warstwa ziemi i warstwa komunistów.


i jeszcze jeden cytacik na polepszenie humoru, być może komuś pomoże :)

Cytat:
– Tylko migiem i niech to wygląda przekonująco. Co to za granda?
– No więc byłem przez prawie dziewięćdziesiąt lat aniołem stróżem egzorcysty...
– Jego nie upilnowałeś i sam się nauczyłeś chlać – warknął zwierzchnik.
– Nie, nauczyłem się wcześniej...
– Do rzeczy!
– Czas mu zapisany minął w zeszłym roku. Ponieważ jakoś sam się do nas nie pofatygował, wysłaliśmy śmierć z oficjalnym zaproszeniem...
– Pamiętam. – Święty Piotr skrzywił wargi. – Sam ją przez miesiąc sklejałem butaprenem po tym, jak oberwała z pancerfausta. I co?
(...)
Delikwent i jego kumple to niepoprawni grzesznicy. Nie wykazali w życiu nawet śladu skruchy. Powinni smażyć się w piekle! Taki dostali przydział!
– W piekle byliśmy. Ale oni też już kiedyś próbowali i nie chcieli ich brać.


Jak nazywa się osoba o której mówią te cytaty ? Powodzenia :)

Elghinn - 2008-05-04, 20:27

Może coś łatwiejszego? ;]
Elghinn - 2008-05-15, 20:54

Pilipiuk, "Kroniki Jakuba Wędrowycza "
Elghinn - 2008-05-20, 20:15

"Za każdym razem, gdy jakiś naród przechodzi pod nową formę rządów, bohaterowie przeszłości stają się osobami potępianymi. Tak same sprawy się maja z religiami. Najwcześniejsi chrześcijanie wierzyli, że pogańskie bóstwa były diabłami, a do posłużenia się nimi należało stosować "czarną magię". Cuda dokonywane za sprawą niebios nazywali "białą magią" i tworzyło to jedyne między nimi rozróżnienie. Starzy bogowie nie umarli, ale strącono ich do Piekła, gdzie zmienili się w diabły. Straszydło, chochlik lub strach, którymi straszono dzieci - w języku angielskim - określenia te pochodzą od słowiańskiego słowa "Bog", które znaczy "bóg", podobnie jak sanskryckie Bhoga."

Wiem, że raczej trudne, ale mam nadzieję, że ktoś odgadnie.

Sebastian ?liwi?ski - 2008-05-20, 23:41

Nie nazywał bym tego trudnym , a raczej niemożliwym ponieważ Elghinn wkleiłeś tu kilka cytatów złączonych w całość z takich utworów jak:
- "Mitologia grecka" Parandowskiego
- "Piekło" Dantego
- "Bóg i Państwo" Michała Bakunina

Biorąc pod uwagę twoje zainteresowania stawiam na to , że to nie cytat tylko wypowiedź posklejana przez kogoś kogo można śmiało nazwać plagiatorem i to w dodatku beznadziejnym. A cała treść jaką napisał Raum to hipokryzja, której on sam pewnie nie rozumie.

Nie ja zakładałem temat ale wydaje mi się , że mieliśmy w nim rozpoznawać cytaty pochodzące od wielkich lub wielkie cytaty. Tak czy siak nie można nazwać cytatem czegoś co pochodzi od kilku autorów tyle tylko , że jest sklejone w całość, jak również nie zapominaj Elghinn , że cytat składa się co najwyżej z jednego zdania lub wypowiedzi....
Ja bym był za przyznaniem żółtej kartki :) Bo i Elghinn i ADM przestaliście podawać cytaty, a zaczęliście wklejać jakieś pierdoły często pochodzące od więcej niż jednego autora.

Oss 8-)

Yakoozaj - 2008-05-21, 07:19

to cyzj to cztatŁ
"śmierć jednostki to tragedia. Śmierć milionów to już tylko statystyka"

Sebastian ?liwi?ski - 2008-05-21, 10:03

Józef Stalin

Ale nie cytujmy go więcej, ponieważ powyższy cytat i okoliczności w jakich go wypowiedział sa bardzo nie na miejscu.

Oss 8-)

Yakoozaj - 2008-05-21, 12:13

zdawałem sobie sprawe, że wrzucenie tego cytatu bedzie ryzykowne, jednak pomimo tego kim był autor (broń boże nie popieram tego co robił, wręcz odwrotnie), uważam, że ten cytat jest bardzo prawdziwy. Jeżeli kogoś to razi, niech to zaznaczy, poprosze admina o usunięcie postu :!:

a tu dwa inne cytaty, już kogoś zupełnie innego:
"Dobro i Zło mają to samo oblicze, wszystko zależy jedynie od momentu, w którym staną na drodze człowieka."

"Mądrość ludzi jest szaleństwem w oczach Boga. Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy, oczy nasze znowu nabiorą blasku. A jeśli nie utracimy więzi z tym dzieckiem, to nigdy nie utracimy więzi z życiem."

Sebastian ?liwi?ski - 2008-05-21, 15:54

Źle mnie odebrałeś.
Nie przeszkadza mi to , że przedstawiasz cytat Stalina jakby nie było jest to postać historyczna , którą można oczywiście cytować. Chodziło mi tylko o chwilę gdy ów cytat został przez autora wypowiedziany. Więc z tego co pamiętam powiedział to w obronie własnej po wymordowaniu ludności z dwóch wiosek wraz z dziećmi.

Acha to oczywiście Paulo Coelho :)

A to czyje .....
"Pan Bóg najwidoczniej bardziej od bogatych ukochał sobie biednych, skoro stworzył ich tak wielu." ciągle wtrącacie coś o Bogu to ja też

i kolejny :
"Takt to umiejętność takiego przedstawiania ludzi, jakimi sami najchętniej siebie widzą"

Oss 8-)

Yakoozaj - 2008-05-21, 18:25

Abraham Lincoln

a to:

"Błędy człowieka czynią go sympatycznym."

Admin - 2008-05-21, 19:21

Goethe 8-)

"Wyrozumiałość jest owocem znajomości własnych błędów."

Yakoozaj - 2008-05-21, 19:31

widze, że sie rozkręcamy:
"Całe moje życie widze w świetlanych barwach, jednak czasy szkoły to ciemność, czarna dziura na mapie mojej życiowej wędrówki."

"Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu."

"Wszyscy jesteśmy robakami, tyle że mnie wydaje się, że jestem robaczkiem świętojańskim."

"Nigdy w dziejach wojen tak liczni nie zawdzięczali tak wiele tak nielicznym."

Myślę że to nic trudnego

Admin - 2008-05-21, 19:52

Ojjj panie kolego ale najpierw odpowiedz na mój cytat :-) Ja nie dałem kolejnego cytatu Goethego tylko innego autora. Zgaduj a później odpowiem na Twoje cytaty :)
Yakoozaj - 2008-05-21, 20:33

błagam o wybaczenie :lol:
Alfred Aleksander Konar
proszę :D

Piotr A - 2008-05-21, 21:26

Panowie, dobijacie mnie, czuję się mały, nieoczytany i głupi 8-)
coś tak jak na moim obrazku....

Nieprawda... :-P ja tez umiem korzystać z Wikicytatów....

Sebastian ?liwi?ski - 2008-05-21, 21:53

............... :shock: :shock: :shock:

czy chciałeś powiedzieć , że chłopaki znaleźli jakąś stronkę z cytatami ... :?:

To , to ........... przecież ja was nawet nie lubię :-D

Oss 8-)

Piotr A - 2008-05-21, 21:54

Sięgnąłem do głębin swojej biblioteki i oto mój cytat do odgadnięcia:
"Artur czuł się szczęśliwy. Był szalenie zadowolony z tego, że dzień przebiega zgodnie z planem. Zaledwie dwadzieścia minut temu postanowił zwariować, a już gnał po polach prehistorycznej Ziemi, ścigając kanapę w stylu chesterfieldzkim" ;)

Sebastian ?liwi?ski - 2008-05-21, 21:55

Ale jeszcze jedna szansa...

teraz czyj to cytat ?
"Zależnie od okoliczności nasze ruchy powinny być twarde jak diament, giętkie jak wierzba, płynne jak rzeka lub puste jak kosmos..."

Oss 8-)

lafemka - 2008-05-22, 07:47

Sebastian Śliwiński napisa/a:
Źle mnie odebrałeś.
Nie przeszkadza mi to , że przedstawiasz cytat Stalina jakby nie było jest to postać historyczna , którą można oczywiście cytować. Chodziło mi tylko o chwilę gdy ów cytat został przez autora wypowiedziany. Więc z tego co pamiętam powiedział to w obronie własnej po wymordowaniu ludności z dwóch wiosek wraz z dziećmi.

Acha to oczywiście Paulo Coelho :)

A to czyje .....
"Pan Bóg najwidoczniej bardziej od bogatych ukochał sobie biednych, skoro stworzył ich tak wielu." ciągle wtrącacie coś o Bogu to ja też

i kolejny :
"Takt to umiejętność takiego przedstawiania ludzi, jakimi sami najchętniej siebie widzą"

Oss 8-)


Abraham Lincoln :-P

lafemka - 2008-05-22, 07:48

no tak :) coś jestem niedoczytana :-P :-P :-P
Yakoozaj - 2008-05-23, 17:23

a to (nie jestem pewien czy na 100% tak to brzmiało):

"Nie opowiem Ci o tym, jak umarł, lecz o tym jak żył"

Tomek - 2008-05-23, 17:33

Banał. Ostatni samuraj
Sebastian ?liwi?ski - 2008-05-23, 21:32

Może to też jest banał ale chyba go wszyscy pomineliście w odpowiedziach ...!
więc przypominam:

"Zależnie od okoliczności nasze ruchy powinny być twarde jak diament, giętkie jak wierzba, płynne jak rzeka lub puste jak kosmos..."

Oss 8-)

Admin - 2008-05-24, 17:45

O'Sensei :) ?
Sebastian ?liwi?ski - 2008-05-24, 18:40

pytasz czy wiesz ...?

Oss 8-)

Yakoozaj - 2008-07-28, 09:48

"Każdy wojownik światła bał się kiedyś podjąć walkę.
Każdy wojownik światła zdradził i skłamał w przeszłości.
Każdy wojownik światła utracił choć raz wiarę w przyszłość.
Każdy wojownik światła cierpiał z powodu spraw, które nie były tego warte.
Każdy wojownik światła wątpił w to, że jest wojownikiem światła.
Każdy wojownik światła mówił "tak", kiedy chciał powiedzieć "nie".
Każdy wojownik światła zranił kogoś, kogo kochał.
I dlatego jest wojownikiem światła.
Bowiem doświadczył tego wszystkiego i nie utracił nadziei, że stanie się lepszym człowiekiem."

Piotr A - 2008-07-28, 10:04

Paulo Coelho
"Podręcznik wojownika światła"
czyli
jak poprawnie założyć świetlówkę
:)

Yakoozaj - 2008-07-28, 21:19

ostani mój post na dłuższy czas:
Honesta mors turpi vita potior

Kamil Cz - 2008-07-28, 23:34

Tacyt
Piotr A - 2008-07-30, 18:56

plus tłumaczenie "lepsza zaszczytna śmierć niż haniebne życie"
Motto jak na samuraja przystało

Kamil Cz - 2008-08-23, 22:25

Cytat:
"-Dlaczego tak wyją za oknem?
-tłum skanduje, bo nie ma chleba
-to nie mogą jeść ciastek?"


Podoba mi się ten cytat, bo w paru słowach skupia bardzo wiele rzeczy... Ale chyba własnie takie mają być "cytaty sławnych".

Cytat:
Jak to się dzieje, że nikt mnie nie rozumie, a wszyscy mnie uwielbiają?


Bo bajerancko brzmi... :)

I jeszcze tylko jeden:

Cytat:
Mając 19 lat uważałem ojca za największego idiotę na świecie. 10 lat później, byłem szczerze ździwiony, jak to się stało, że tak szybko zmądrzał...


Wszystkie trzy cytaty pochodzą od ludzi dosyć znanych, więc problemów za dużych nie powinno być...

Yakoozaj - 2008-11-14, 23:22

nie wiedziałem gdzie to wrzucić więc daje to tutaj:

Rozmowa mistrza z uczniem:
Kim jesteś, że każdy twój dzień jest chaosem ?
Kim jesteś, jeżeli zapomniałeś, że musisz stawać się lepszy ?
Powiem Ci, jesteś nikim i będziesz nikim dotąd, dopóki choć raz pracując nad sobą, nie upadniesz omdlały ze zmęczenia.
Dopóki choć raz zniewolony wielkością tego świata nie zrozumiesz, że twoja radość jest nagrodą za twoją walkę.
Idź więc i pokonuj twój lęk, próżność i głupotę, lenistwo i dumę, egoizm i kłamstwo.
Idź, bo ta droga nie jest drogą do nikąd. Jest to twoja droga walki ze złem. Droga, która znosi gwałt, tworzy pokój, zrozumienie i życie w harmonii z przyrodą.
Idź więc i bądź lepszy. OSU!

Yakoozaj - 2009-02-19, 22:38

odnoścnie wielokrotnego powtarzania technik na treningach...

“Nie boję się kogoś, kto przećwiczył 10.000 kopnięć raz, ale boję się człowieka, który przećwiczył jedno kopnięcie 10.000 razy.”

Bruce Lee

Agnieszka - 2009-07-18, 20:44

Najpierw cię ignorują
Potem się z ciebie śmieją
Pózniej z tobą walczą
Pózniej wygrywasz

Dla ułatwienia -to tekst o relacjach dzieci i rodziców
Przeczytałam dwa razy-pasuje...

I jeszcze jeden fragmencik;
Człowiek zniewolony przez rzeczy wydawał mi się zawsze czymś żałosnym-niewolnikiem utopii pt cywilizacja.Żeby zbudować cywilizację potrzebna była wielka praca,żeby ją podtrzymać,potrzebna jest jeszcze większa i w dodatku bezsensowna,bo już od dawna chodzi tylko o produkcję wielkiej,coraz większej góry śmieci.Nie chce mi się ich produkować.Niechcę ich także posiadć.Nie pożądam następnego modnego śmiecia.Nie pożądam przestrzeni,by postawić tam wiele przyszłych śmieci.

I jeszcze raz,jak już jestem na fali:
The wise man said
just walk this way
To the down of the light
The wind will blow
into jour face
As the years pass you by
Hear this voice
From deep inside
Its the call of your heart
Close your eyes
and you will find

The way out of the dark...

Pozdro,Aga.

Elghinn - 2011-08-28, 12:11

Odkopuję.
"W nieszczęsne srebro szczysz, a ze szkła pijesz;
Drożej szczysz, niźli pijesz - nie po ludzku żyjesz."
Kto zgadnie, czyja to fraszka i jaki ma tytuł? :D

Danijo - 2011-08-29, 16:21

Na srebrny urynał. Jan Andrzej (Adam?) Morsztyn. Zgadłam?
Elghinn - 2011-08-29, 17:51

Brawo. Dajesz kolejny cytat do odgadnięcia :lol:
Danijo - 2011-08-29, 19:42

A więc mój cytat do odgadnięcia:

' I jak ja stanę przed Bogiem? Czy bogami może? Co będę prezentował, gdy przestanę być? Jaki będę miał bilans? Jakie winien i ma? Humanista bez łaciny i greki, inteligent bez choćby angielskiego, rosyjski słabo i w razie czego „danke schön”, z ledwie liźniętą rodzimą klasyką, która mnie zresztą żenuje i nudzi, z nieprzeczytaną Biblią, ledwie zaczętym Proustem, Joyce’em, bez obejrzanych teatrów i filmów, bez prawie wszystkiego zresztą, czego nie było w telewizji, z niezbudowanym domem, niezasadzonym drzewem... '

Agnieszka - 2011-08-30, 10:25

pewnie jakaś lektura...
Danijo - 2011-08-30, 10:33

Niee.. próbujcie dalej ;)
Sul893 - 2011-08-30, 10:39

Czyżby to z filmu Nic śmiesznego? Adam Miałczyński i zaczynało się od : Znowu drugi.
Całe życie ciągle drugi.
Nawet jak gdzieś pierwszy byłem czułem się jak drugi k****.
W życiu wiecznym także drugi?
I jak ja stanę przed Bogiem...?
Czy bogami może...? ..." ?

//mod on// Wszelkim wulgaryzmom (nawet tym które są w cytatach) mówimy NIE, poza stosownym działem. Zawsze można je wygwiazdkować :) //mod off//

Sebastian ?liwi?ski - 2011-08-30, 11:10

Coś wam powiem z tymi cytatami to jest tak :
- zaznaczamy
- Ctrl+C
- potem google i Ctrl+V

i znajdujemy autora wypowiedzi ;)

Spróbujcie pisać takie, których nie ma w necie.

Sumimasen jeżeli popsułem wam zabawę :-(

Oss 8-)

Danijo - 2011-08-30, 11:42

Sul893 napisa/a:
Czyżby to z filmu Nic śmiesznego? Adam Miałczyński i zaczynało się od : Znowu drugi.
Całe życie ciągle drugi.
Nawet jak gdzieś pierwszy byłem czułem się jak drugi k****.
W życiu wiecznym także drugi?
I jak ja stanę przed Bogiem...?
Czy bogami może...? ..." ?


Dobrze ;)

Elghinn - 2011-08-30, 12:06

Sebastian Śliwiński napisa/a:
Coś wam powiem z tymi cytatami to jest tak :
- zaznaczamy
- Ctrl+C
- potem google i Ctrl+V

i znajdujemy autora wypowiedzi ;)

Spróbujcie pisać takie, których nie ma w necie.

Sumimasen jeżeli popsułem wam zabawę :-(

Oss 8-)

Fakt nieegzystowania czegoś w Internecie zaprzecza jego istnieniu :D Ponadto, liczyłem na uczciwość szanownych bawiących się ;P

Agnieszka - 2011-09-21, 14:27

Selma była uniwersyteckim numerem 1 w procesie łączenia się w pary.Rzadko miewała tę samą parę i nigdy bez pary nie zostawała.(...)Ale nadal śmieszy mnie jedno.Czasem wieczorami ,gdy obie leżałyśmy w łóżkach,mówiła w ciemności naszego pokoju:
-Och,Karen,jestem taka samotna.Nie umiem sobie nikogo znalezć.
Ale,jak już pisałam,to cecha wspólna dla wszystkich ludzi.Nie tylko idą przez życie myśląc,że myślą,więc są,ale też zwykle myślą o czym innym niż to,co mają przed sobą.
Albo mówiła coś jeszcze dziwniejszego:
_och,Karen,muszę odszukać samą siebie .
Co wydawało mi się już szczytem.Gdzież miałaby znalezć samą siebie,jeśli nie tam,gdzie była,rozłożona na łóżku,mówiąc te słowa?
Wkładała spódniczkę w szkocką kratę(...)i szła na wydział psychologii,gdzie wchodziła do gabinetu 75-letniego psychoterapeuty i kładła się na kozetce,by dokładnie przez 50 minut poszukiwać samej siebie.
Niewiarygodne:przez 50 minut zajmowała się szukaniem samej siebie w pomieszczeniu o wymiarach 4 na 4 metry.
_och,Karen_powiedziała pewnego wieczoru._Z każdym dniem jestem coraz bardziej zagubiona>


Czy podobała się wam ta książka?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group