Hyde Park - RPG

Elghinn - 2007-10-03, 15:38
Temat postu: RPG
Kto gra? Jakie systemy polecacie? Jakie są Wasze ulubione gry cRPG? I takie tam :)
Ja osobiście w papierowe niestety nigdy nie miałem okazji zagrac, ale za to jestem fanem cRPG (Baldursy, TES...) i gier opartych na silniku vallheru. Spośród tych ostatnich moim faworytem jest Faerun Game. Osadzone w Zapomnianych Krainach z ogromnym naciskiem na fabułę. mechanika naprawdę mało się tam liczy ^^

Admin - 2007-10-03, 15:44

W Baldura grywałem oj grywałem... ale ja raczej mało na kompie grałem w RPG. Raczej papierowo wersje (wersji batle oraz karcianek unikałem :) ). Grywałem oraz byłem MG w różnych RPG na przykład takich jak Warhammer, Vampir Maskarada, Neuroshima. Gry narracyjne są wspaniałą zabawą, to jak gra będzie wyglądać zależy głównie od Twojej wyobraźni.
Elghinn - 2007-10-03, 15:50

Eh... Pograłoby się w Vampira ;(
Mógłbyś mi pokrótce objaśnic realia?

Admin - 2007-10-03, 16:01

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wampir:_Maskarada
Tu masz po trochę wyjaśnione... Poczytaj i jak coś to pytaj.
Jeżeli pytasz jak wygląda sama gra to wszystko zależy od MG czyli Mistrza Gry.
Fabuła może być różna w zależności jaką postać sobie zrobisz (jaki klan i wogóle jakie będzie mieć atrybuty), ile osób gra, itd.

Elghinn - 2007-10-03, 16:08

Ciekawe... Wielkie dzięki, teraz, to mam jeszcze wiekszy apetyt na sesję w tym systemie;)
Po prostu uwielbiam wampiry. Silne, cyniczne, demoniczne, długowieczne i gardzące śmiertelnikami :D

Sebastian ?liwi?ski - 2007-10-03, 22:52

....................... :shock: :shock: :shock: :shock:

W jakim języku wy mówicie ...?
Co to jest cRPG ...?
O co chodzi z tymi skrótami THM, JKL, KIO ...?
Proszę nie robić zamieszania !!!!!!!!!
Proszę się wziąć do nauki Aikido !!!!!
Albo w szachy se pograjcie......... :)

Oss 8-)

Lukic - 2007-10-03, 23:27

Ja grywałem kiedyś w Doom Troopera.Miałem ładną kolekcje ok 1400 kart. ;)
Admin - 2007-10-04, 10:00

W Doom Tropera też grywałem... kolega miał zestaw :)
Seba ale od szachów bolą łokcie ;) :)

Elghinn - 2007-10-04, 13:46

RPG - Role Playing Games (tłumaczenie: Gra fabularna.)
cRPG - Computer Role Playing Games (Tłumaczenie: Komputerowa gra fabularna.)
Proszę :)
Cytat:
Proszę nie robić zamieszania !!!!!!!!!

Ale my je lubimy... :-P
Cytat:
Albo w szachy se pograjcie......... :)

Nie umiem :cry:
Cytat:
Ja grywałem kiedyś w Doom Troopera.

Nie znam. Kto chętny do oświecenia mnie? ;)

Gry RPG rozwijają wyobraźnię i inteligencję. Wbrew pozorom to nie jest zwykłe bieganie elfickim łucznikiem po lesie i wycinanie w pień potworków. Prawdziwy gracz odnajduje przyjemności w zagłębianiu się w fabułę pełną wyzwań intelektualnych, niebezpieczeństw i potężnej magii. To swego rodzaju odpoczynek od codzienności. Podczas gdy w realu jestem przeciętnym nastolatkiem, który nie skrzywdziłby muchy, to w grze mogę byc wampirem skrytobójcą który odnajduje przyjemnośc w zadawaniu innym bólu i poniżaniu ich. Który jest nieprzeciętnie inteligentny, szybki i niebezpieczny. I właśnie to w RPG jest takie piękne...

GavieRu - 2007-10-18, 09:14

A gra ktoś w MAGIC: The Gathering? Nie mam się z kim bawić :P A taklie mam dwie i mimo największych chęci samej jest nudno grać bo albo ja wygrywam albo... ja XD <śmiech> Więc ratujcie!! :-D
GavieRu - 2007-10-18, 09:18

Aha.. RPG samo w sobie lubię, nawet bardzo, ale niestety nie ma za często okazji się w to pobawić.. :( Oczywiście nigdy nie odmówiłabym gdyby ktoś poprosił XD Tylko dajcie znać co, kiedy i jak :* A jek mowa ogółem o grach komputerowych to preferuję HEROES (najlepiej część5) i Diablo. Koniec adnotacji 8-)
Elghinn - 2007-10-20, 22:01

Pzwól, że Cię droga Gosiu poprawię. Heroes to strategia. A nazywanie Diablo grą cRPG to już zupełna herezja. Wszak to czysty hack 'n' slash!
GavieRu - 2007-10-21, 15:30

Przykro mi mój drogi że nie jestem do końca obeznana ale zdania i tak nie zmienię, uwielbiam Heroski :-P :devil: Pozdro
GavieRu - 2007-10-26, 13:35

A! Cicho! Dowiedziałam się od znanego specjalisty <ściema XD> (no dobra, od kumpla ;) )że gra HEROES to jak najbardziej rpg, z elementami strategii ale RPG! :-o No i tak wyczekuję ostatnio na jakąś nowość w tej dziedzinie.. Chociaż oststnio mam plan dorwać się do najnowszego rozszerzenia do Herosków! :) Podobno cosik tam przekombinowali :-(
Jesli mowa o innych grach to zastanawia mnie czy Hellgate London faktycznie będzie tak drogi. Hmm.. Trzeba poczekać! XD Pozdro

Kamil Cz - 2008-03-26, 19:26

Heroes to strategia turowa z elemaentami RPG (Możesz mi wierzyc na słowo 19 lat doświadczenia)
W Hellgate'a nie grałem, ale podobno średnio ciekawy hack'n slash.
W Magica chętnie z tobą zagram Gosiu, bo granie z kumplami trochę nudzi (mam ok. 7 talii)
Sam gram w D&D w systemie 3.0 ew z drobnymi usprawnieniami z 3.5 (np krasnolud). Ludziom grającym tylko w komputerowe D&D: Nawet sobie niewyobrażacie jaka jest róznica zarówno w mechanice jak i klimacie! Podręcznik gracza to 300 stron, mistrza kolejne 300 - które warto znac na pamięć :D
Pamiętam szok jaki przeżyłem gdy zacząłem grać w papierowego...
Premie synchroniczne, całe pataenty z akcjami (całorundowa, standardowa, cząstkowa darmowa), zastosowanie czarów, dodanie w pełni 3 wymiaru, skróty RO, OC, SW itd :)
Kumpel jest bardziej w tym obcykany i tak: ja gram krasnoludzkim kapłanem, a o no gnomem psionikiem który będzie mógł wysyłać inteligentne konstrukty za parę poziomów :)

Elghinn - 2008-03-26, 19:30

Mi się sama mechanika DnD średnio podoba. Zbyt epicka. To trochę chore, aby tak łatwo móc zabić dajmy na to tak potężne stworzenie jakim jest smok. Dlatego wybrałem Faerun Game. Realia Zapomnianych Krain, jednak klimat nie mający w sobie nic z sielanki.
Kamil Cz - 2008-03-26, 19:52

Mylisz pojęcia, Faerun to nie inna mechanika (przynajmniej tak wynika z twoich słów)
A wybrałeś Faerun ponieważ wszystkie cRPG na z D&D sa w tym świecie :) (oprócz Planscpae Tournament, Świątyni Pierwotnego Zła i chyba jakies strategii).
Poza tym: nawet Faerun jest mocno przekolorowany. Jak chcesz full mrok to grasz w Warhammera. :)
W D&D postać na 15 poziomie doświadczenia to odpowiednik prawie pół boga w porównaniu do reszty świata. Tylko cos naprawdę silnego może mu zagrozić. Smoki mają SW nawet do 30 poziomu doświadczenia, a nawet te niższopoziomowe są diablo trudne do trafienia. Jak rzuciłem graczom smoka to chyba pierwszy raz mieli przerażenie w oczach :)
Proponuję ci zagrać w Świątynie Pierwotnego Zła gdyż jest ona najbardziej podobna do papierowych (choć i tak mocno ograniczona)

Elghinn - 2008-03-26, 19:56

Mnie już nie tyle chodzi o "mhrok", co po prostu o skrajny realizm. Tak jak to jest dajmy na to w Wiedźminie Grze Wyobraźni. Faerun Game tak wypaczyło moją psychikę, że teraz mam uraz do jakiegokolwiek przejawu epikowania :)
Kamil Cz - 2008-03-26, 20:00

ja ci powiem, że miałem już w cholerę sesji "realistycznych" i teraz chcę epicką :)
Ja mam ratować księżniczki, świat, zdobywać bogactwo i sławę, a nie umierać z głodu, z powodu źle opatrzonej rany, słabego uzbrojenia itd.
Wierz mi... będziesz wolał wrócić do epickiego stylu tak szybko jak mozliwe :D

Elghinn - 2008-03-26, 20:05

Ratowanie świata? Odpada, bo by mi to psuło koncepcję postaci. Zwykle gram skrytobójcą bez honoru... :roll: Ewentualnie mogę ratować księżniczki. Ale tylko, jeśli będę pewien korzyści. Jakieś ziemie, pieniążki, kolacji we dwoje też nie odmówię :devil:
Kamil Cz - 2008-03-26, 21:09

To ja ci powiem, że w grach cRPG zazwyczaj jestem świątobliwym palladynem :)
Zaraz potem kończę grę jakimś zdeprawowanym złoczyńcą, ale wolę tych dobrych.
Ale i tak mój napakowany epicki mag z NWN Hordy Podmroku (Hordes of the Underdark) wymiatał. Tylko Mefistofeles mnie pokonał, a tak to byłem prawie nieśmiertelny :)

Elghinn - 2008-03-26, 21:19

Musimy sie kiedyś umówić na sesję jakąś ;)
Stecu114 - 2010-12-11, 17:28

Gothic 1 mroczne tajemnice,Gothic 2 noc kruka i Gothic 3 Zmierzch bogów. - żadna inna gra mnie tak nie wciągnęła jak własnie gothic ;d
kizaR - 2010-12-30, 17:38

Swego czasu pogrywałem z kumplami w D&D 3.0 bez żadnych dodatków. Grałem tropicielem ( Tak wiem, wszyscy mówią, że to najgorsza ze wszystkich klas.) ze względu na to, że lubiłem ten klimat. Wystrzelanie paru orków z długiego łuku z wilkiem u swojego boku dawało ździebko satysfakcji :D Ach, to były czasy.... :P
Kamil Ce - 2011-01-15, 23:13

Ja aktualnie gram w gierke MMORPG to jest in ternetowa gierka gram tam z kolegami z klasy (oni mnie w to wciagneli :) ) gierka jak kazda inna RPG dostajesz questy do zrobienie rozwijasz swoją postać tam jest nawet opcja slubu z innych graczem ^^
mozna tez mieć tam konia są 3 konie : normalny, bojowy i najlepszy militarny :)
lecz trzeba miec odpowiedni level aby miec takie konie kon normalny jest od 25lv bojowy od 35lv a militarny od 50lv :-D
i trzeba jeszcze zrobic opowiednie zadania aby mieć te konie lecz o konikach sie juz nie bede rozpisywać :d
mozna tam tez lowic rybki, wydobywac, rudy ale najlepsze jest tam to jak w kazdym MMO ludzie którzy tam grają :)

emerdeca - 2011-01-19, 08:51
Temat postu: dawne czasy
Kiedyś się grało, przy takich pozycjach jak Diablo 2 zarywało się nie jedną nockę, poza tym

Starcraft
Max Pain
Quake 3
Mortal Kombat 4 (dojo Poręba)

A teraz mam PS3 i męczę Final Fantasy XIII i Gran Turismo 5

Poza tym uwielbiam grać w szachy. Jak Sensei sobie życzy to wezmę kiedyś na trening i po trenigu przy soczku (5,6 %) stoczymy potyczkę.

Hai Long Michał - 2011-02-19, 12:20

Co to znaczy RPG ?
Sebastian ?liwi?ski - 2011-02-19, 19:12

Michale ja już o to pytałem na samym początku i dostałem po uszach , że nie wiem ;)
No ale ty to nowe pokolenie i chyba powinieneś wiedzieć :-P

Taka dostałem odpowiedź od Elgina
Elghinn napisa/a:
RPG - Role Playing Games (tłumaczenie: Gra fabularna.)
cRPG - Computer Role Playing Games (Tłumaczenie: Komputerowa gra fabularna.)
Proszę :)
Cytat:
Proszę nie robić zamieszania !!!!!!!!!

Ale my je lubimy... :-P
Cytat:
Albo w szachy se pograjcie......... :)

Nie umiem :cry:
Cytat:
Ja grywałem kiedyś w Doom Troopera.

Nie znam. Kto chętny do oświecenia mnie? ;)

Gry RPG rozwijają wyobraźnię i inteligencję. Wbrew pozorom to nie jest zwykłe bieganie elfickim łucznikiem po lesie i wycinanie w pień potworków. Prawdziwy gracz odnajduje przyjemności w zagłębianiu się w fabułę pełną wyzwań intelektualnych, niebezpieczeństw i potężnej magii. To swego rodzaju odpoczynek od codzienności. Podczas gdy w realu jestem przeciętnym nastolatkiem, który nie skrzywdziłby muchy, to w grze mogę byc wampirem skrytobójcą który odnajduje przyjemnośc w zadawaniu innym bólu i poniżaniu ich. Który jest nieprzeciętnie inteligentny, szybki i niebezpieczny. I właśnie to w RPG jest takie piękne...



Oss 8-)

Hai Long Michał - 2011-02-24, 16:05

Dziękuję Sensei.
Elghinn - 2011-07-09, 00:10

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
Mam ochotę kompletnie oderwać się od rzeczywistości, więc kto by się pisał na sesję DnD w świecie FR prowadzoną przeze mnie? Mam większość podręczników i spore doświadczenie w graniu, więc i z prowadzeniem dam sobie chyba radę xP


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group