Walka mieczem - POLSKA FEDERACJA SZHINKENDO

Sebastian ?liwi?ski - 2008-09-09, 23:06
Temat postu: POLSKA FEDERACJA SZHINKENDO
Dzisiaj czyli 9 września 2008 roku dokonałem wpisu na stronie Shinkendo Budokan , która mianuje się POLSKĄ FEDERACJĄ SHINKENDO następującej treści :
Cytat:

Pewnie i tak tego nie opublikujecie ale...
Dlaczego Polska Federacja Shinkendo liczy sobie tylko jedno dojo z kilkoma zapaleńcami tej sztuki walki ...? To nie jest droga miecza !!!
Sławku radzę znieść tą cenzurę !!!
Zebyś nie musiał tego żałować w przyszłości i tym bardziej twoi adepci.


Po wpisaniu tego postu w księgę gości wyskoczyła informacja :
Cytat:
Twój wpis czeka na akceptację administratora

Jest to kolejna próba z mojej strony nawiązania kontaktu i poinformowania o innych sekcjach Shinkendo w Polsce. Po jednej z takich prób otrzymałem odpowiedź , że Budokan nie będzie reklamował konkurencji ....

Dlaczego o tym pisze ..?
Jest wiele sekcji na Śląsku gdzie zajęcia prowadzą instruktorzy z uprawnieniami nadanymi przez Sensei`a Obatę i na marginesie są to sekcje zrzeszające większą liczbę członków {pomijam już sam fakt poziomu umiejętności}.
I to co jest denerwujące to to , że osoba zainteresowana z każdego zakątku w Polsce w wyszukiwarce wpisze Shinkendo lub Polska Federacja Shinkendo otrzymując w zamian mało interesującą i szczegółową stronę.

Prosiłem już wielokrotnie Sensei`a Sławka o to aby się zastanowił nad swoim punktem widzenia ale najwyraźniej ......

Jak myślicie powinienem postarać się aby zmienić tą sytuację ?
Co wy na to ?

Oss 8-)

Kamil Cz - 2008-09-10, 14:31

Uważam, że shinkendo jest wspaniałą sztuką walki i jako taka powinna być rozprowadzana po całej Polsce.

Zacznijmy od przyjżenia sie stronie. Strona schludna, utrzymana w ciemnej kolorystyce. (dosyć denerwujący żółty pasek z informacją o kontakcie. Można by kolor czcionki zmenić)
jeśli chodzi o treść, to witają nas słowa
Cytat:
European Shinkendo Federation
Polska Federacja Shinkendo - Polish Shinkendo Federation

oraz
Cytat:
Witamy na pierwszej polskiej stronie internetowej poświęconej japońskiej sztuce władania mieczem- Shinkendo.


Cytat:
Federacja (łac. foederatio - sprzymierzenie) - państwo składające się z mniejszych, obdarzonych autonomią państw związkowych (np. stanów, krajów, prowincji), ale posiadających wspólny (federalny) rząd.


W wypadku sztuki walki widziałbym federację, jako forma zrzeszenia się wszystkich miejsc w Polsce, w których naucza sie shinkendo.

I tu się faktycznie zaczyna problem. Jak czytam takie słowa, jakie były umieszczone na stronie shinkendo z bytomia, to przez myśl przebiega mi organizacja, obejmująca całą Polskę. Tymczasem można dojść do wniosku, że cała polska federacja shinkedno składa się z... dwóch dojo! Gdy klikniemy na hiperłącze z napisem "inne doja", wyświetli nam się lakoniczny napis
Cytat:
Strona/treść nie istnieje. Cofnij się wstecz lub użyj wyszukiwarki.


Podobna sprawa ma się z linkami zewnętrznymi. Co jak co, ale gdy mamy polską federację shinkendo, to można spodziewać się linków do innych miejsc w polskim internecie, związanym z shinkendo... tutaj też oczywiście takie coś jest... 1 link, w dodatku do sklepu...
Cała reszta odnosi się do miejsc, co prawda związanych z shinkendo (niestety, jeden link nie działa, a dwa są jedynie pokazem zdjęć, ale zawsze), ale tak trochę śmiesznie sie robi, gdy jedynym polskim akcentem jest sklep, który w dodatku sprowadza swe towary z japonii.

Dobrze, ale może paść pytanie: "W porządku, wygląda to jak wygląda, ale może właśnie takie jest shinkendo w Polsce i można je trenować tylko w tych dwóch miejscach? (dział "nasze doja") Pewnie gdzie indziej nie ma możliwości..."
No i tutaj następuje błąd, gdyż, jak nam pokazuje oficjlna strona shinkendo, jest zupełnie inaczej... Ponadto, jest pewnie wiele sekcji, które na dniach dostaną swoją licencję.

Kończąc mój wywód, myślę że powinno się doprowadizć do jakiegoś porozumienia. Na razie mam wrażenie, że jedna sekcja obwołała się federacją, a reszta patrzy ździwiona, co się dzieje. Na poczatku nie trzeba wiele: wystarczy uzupełnić stronę o "inne doja" :) A im dalej w las, tym myślę większe korzyści dla wszystkich...

Na marginesie: Było napisane
Cytat:
Budokan nie będzie reklamował konkurencji
, ale ja sie spytam: co jest ważniejsze? Pieniądze, czy poziom shinkendo w Polsce?
Piotr A - 2008-09-13, 20:28

No cóż. Jako członek sekcji, której strona internetowa jest przedmiotem dyskusji powinienem zabrać głos, tylko chwilowo nie wiem jak się do tego odnieść. Sensei Sebastian pisze:

"Jak myślicie powinienem postarać się aby zmienić tą sytuację ?
Co wy na to ?"

A ja myślę że sprawa takiej czy innej reakcji powinna być wyłącznie w decyzji Senseia Sebastiana. Nie znam całej historii dotyczącej kontaktów naszych sekcji i nie podejmuje się oceny, ale pododbnie jest z osobami u których Sensei poszukuje akceptacji swoich ewentualnych przedsięwzięć.

Kamil Cz napisał:

"myślę że powinno się doprowadizć do jakiegoś porozumienia. Na razie mam wrażenie, że jedna sekcja obwołała się federacją, a reszta patrzy ździwiona, co się dzieje. Na poczatku nie trzeba wiele: wystarczy uzupełnić stronę o "inne doja"

Porozumienie - zgadzam się - patrząc chociażby na mozliwość organizowania seminariów to im więcej nas tym łatwiej to zrobić, prawda? Zgadzam się, że powinny się znaleźć informacje o innych dojo i jeśli ktoś by się mnie o to zapytał to właśnie tak odpowiem.

Z punktu widzenia prawnika zapytałbym "Czy tekst zamieszczony na stronie budokan oznacza czy sekcja ta jest członkiem Federacji Shinkendo czy samą federacją?" A może nie trzeba walczyć o to by na stronie Budokan były informacje o innych sekcjach (choć byłby to uprzejmy gest), lecz o zmianę wpisu na "członek Polskiej Federacji Shinkendo"?

Jako zwolennik wszelkiego porozumienia pozdrawiam Seimeikanowców.

Jako reprezentant pewnego zawodu mam prośbę do Kamila - jesuuuu "żdziwiony" jest be.., co najwyżej "zdziwiony" :) ale to tak na boku

"niech mocz będzie z wami" :devil:

Aha, wpis Senseia Sebastiana przeszedł przez sito administratora i w tej chwili jest obecny na stronie budokan, więc ta cenzura chyba nie jest taka straszna

tobepro - 2008-09-14, 08:11

No i chyba coś to dało, bo na stronie pojawiło się jedno "inne dojo" :) .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group